Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés után felléphetne...

Gyökérkezelés után felléphetnek fájdalmak a foggal kapcsolatban? Gyógyszeres tömés nem azért van, hogy ne fájjon? Megőrülök a fájdalomtól!

Figyelt kérdés
Kb. 1,5 hónappal ezelőtt elkezdtek hihetetlenül fájni jobb alsó fogaim. nem tudtam, hogy mitől, de hajnalban arra keltem, hogy hihetetlenül fáj és be van dagadva az arcom. megijedtem, gyorsan elmentem egy fogorvoshoz(mert a saját fogorvosom nem rendelt akkor 2 napig, addig meg nem bírtam volna), aki megállapította,hogy 3 fogam jöhet szóba és röntgen és minden nélkül a 3 fog közül a középsőt kifúrta aztán bele rakott egy gyógyszeres tömést. hazamentem, ameddig bennem volt a lidokain addig nem volt semmi baj de mikor eelmúlt a hatása hihetetlenül fájni kezdett. ez ment egy hétig mikor aztmondtam, nem, ezt nem lehet kibírni. nem tudtam aludni, se enni. elmentem a saját dokimhoz, ő pedig megmondta, hogy hibázott a másik, mert nem röntgenezett meg.. aztán közölte hogy annak a fognak amit ő szétfúrt és gyökérkezelt tulajdonképpen semmi baja nem volt, mert a röntgen, amit a dokim csinált kimutatta, hogy a leghátsó fogammal van gond, ami már egy tömött fog volt. gyökércsúcs gyulladás volt rajta.. elég nagy.. és hát kifúrta, aztán közölte hogy ezt egyszerűbb lenne kihúzni, mert úgy nő a bölcsességfogam, hogy valószínűleg nem fog elférni..kihúzta azt a fogam, amit pedig elkezdett gyökérkezelni a másik orvos azt ő folytatta, de akkor nem zárta le töméssel mert panaszkodtam, hogy fáj. 2 napja voltam újra fogorvosnál és megint folytatta a gyökérkezelést. tekergette meg ráncigálta azokat a színes valamiket és belerakott egy gyógyszeres tömést. na azóta nem bírok meglenni megint. hihetetlenül fáj, egésznap cataflamon élek úgy hogy nem eszek semmit. félek hogy előbb utóbb beteg leszek. mit tegyek, jegeljem? mert holnap fontos napom van és nem tudom mivel enyhítsem, nem gyógyszerezhetem be magam!!

2012. márc. 16. 01:06
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Na innentől javaslom a magánorvost és menteni a menthetőt, ez a magyar egészségügy valami szánalmas... A doki tömésnek kis gyógyszeres vattát rakott be amúgy?
2012. márc. 16. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
kiskorom óta fóbiám van a fogorvosoktól így nem tudom hogy most mi van benne. az előző doki vattás izét rakott bele azt ki is kapartam belőle mert iszonyat fájt. akkor jobb lett. mindig akkor kezdi el amikor lefedik? még hátra van a gyökértömés de addig nem fogom kibírni. most is gyógyszeren élek.. amúgy magánorvosnál vagyok, nema körzetinél és elég szép pénzért csinálja meg.. :/ de a magyar egészségügy tényleg egy szánalom! megőrít .. aludni se tudok pedig holnap fontos lenne ha kilennék pihenve :S
2012. márc. 16. 01:15
 3/9 A kérdező kommentje:
szerinted lejegeljem? attól nem lesz baja?:S
2012. márc. 16. 01:20
 4/9 anonim ***** válasza:
54%

Na mert ha vattát rakott bele, az megszívja magát nyállal és csak tovább gyullad - evvel küszködtem én is amúőgy a napokban, amíg nem mentem át magánfogdokihoz. Szintén gyökérkezeléssel.

Valamit amúgy nagyon rosszul csinálnak, mert nekem egyedül az injekció helye érzékeny, múltkor kipucolta alaposan és normális ideiglenes tömést kaptam, nem egy kis darab vattát... Elég nagy baj, hogy ennyire fáj, mert elméletben az ideget kiölték és nincs ami fájjon, érted :S

Amúgy próbáld meg a jegelést, hátha kicsit jobb lesz (végülis jelen helyzetben mindegy is, nem?)

Orvosváltás esetleg?

2012. márc. 16. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hát az orvossal nincs baj mert mindent tökéletesen megcsinál. az előzővel volt gond, aki nem figyelt és azt a fogamat cseszte el aminek semmi baja nem volt... nekem nagyon rossz fogaim vannak sajnos, ezeket örököltem. itt vagyok 15 évesen és az összes fogammal szenvedek pedig napi 2-3x megmosom őket és mindenféle géleket használok semmi sem enyhíti a romlásukat. amikor az előző orvos tömte be ugyanígy ezzel a gyógyító izével akkor is lejegeltem és bedagad.. utána a meleggel próbálkoztam, ami jó hülyeség volt, mert sikeresen feltelt az egész fejem gennyel-.-

egésznap gyógyszeren élek és nemtudok enni. szerinted kiszedjem most is ezt a gyógyszeres tömést? mert nagyon fáj és nemtudok aludni:(

2012. márc. 16. 01:29
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne szedd ki, nem amiatt fáj, hanem mert gyulladásban van a fogad. Sajnálom, hogy ilyen rossz a helyzet, mielőbbi jobbulást! Próbáld kicsit jegelni, hátha a gyógyszerrel együtt csillapodik annyira a dolog, hogy el tudj aludni és próbálj beszélni az orvosoddal ma, hogy mit lehet evvel kezdeni.
2012. márc. 16. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

amikor előzőleg kiszedtem akkor sokkal jobb lett. de rendben, hallgatok rád, és köszönöm, hogy így este ilyen sokat segítettél meg hogy válaszoltál :) köszönöm!!

hát akkor beveszek még egy cataflamot meg ráfekszem egy jégakura talán elmúlik annyira, hogy elaludjak, de lehet hogy inkább megeszek egy egész dobozzal belőle és bemászok éjjelre a mélyhűtőbe!:D

2012. márc. 16. 01:42
 8/9 anonim ***** válasza:
Csak amiatt mondom, mert a gyógyszer nem véletlen van benne :) Meg úgy nem jut semmi más nem odaillő dolog a lyukba. Cataflammal óvatosan és beszélj az orvosoddal, hogy mizu, mi legyen. Jobbulást tényleg!
2012. márc. 16. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
így lesz.köszi :)
2012. márc. 16. 01:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!