Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Leesett az első két fogamról...

Leesett az első két fogamról a fogszabályzó tappancsa. Segítsééég?

Figyelt kérdés

Kb. 10 perce leesett az elől lévő 2 fogamról a fogszabályzó tappancs..

Csak hétfőn tudom leghamarabb felhívni a doktornőt,mivel csak a rendelő telefonszáma van meg.

Kb. 1.5-2 hete lett meghúzva,s április 24-re kaptam újra időpontot a húzásra.

Régebben is lett volna már fogszabályzóm,akkor azt mondta az akkori doki,hogy ha ilyen történik,hogy lepattan az első két fogamról a tappancs,akkor egy gyűrűt tesznek rá,ami nem éppen esztétikus.

A mostani doki ilyet nem mondott,de mégis tartok tőle.

Szerintetek??



2012. márc. 16. 21:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Hétfőn hívd fel. Nekem is esett már le tappancs (tesóm fejberúgot..:D),aztán 1 hónapig ott lötyögött..

Google-ban találsz képeket a gyűrűre,nézz utána,én nem tudom,hogy ez pontosan milyen.

14|L

2012. márc. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Nekem volt gyűrűm a leghátsó két nagyőrlő fogamon, mert arra biztosabb volt rögzíteni a fogsorom ívét. Képzelj el szó szerint egy gyűrűt, ami nem éppen karika, mert igazodnia kell a fogad alakjához, de gyakorlatilag tényleg egy gyűrű, amit felülről ráhúznak a fogadra és ráragasztanak, ugyanúgy mintha pl az ujjadra húznád. Úgy van elkészítve, hogy az oldalán kialakították a 'tappancsot' ugyanúgy fémből, és azon húzzák át a drótot. Ha az elülső fogaidon lesznek, az tényleg nem túl esztétikus, próbáljatok inkább új tappancsot felragasztani a régi helyett, lehet h leszámlázza, de jobban fog illeszkedni a fogfelszínedre.
2012. márc. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindkettőtöknek a hasznos választ,holnap hívom a dokit.
2012. márc. 18. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!