Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szájsebészeti műtét után...

Vletty kérdése:

Szájsebészeti műtét után meddig normális, hogy fájdalmat érezzek?

Figyelt kérdés
Másfél hete kihúzták a fogam, de bent maradt a gyökér. Szerdán megműtötték, nagyon gennyes volt, most össze van varrva, és még enyhén mindig fáj. Ez meddig normális? Mit kéne éreznem, és mit kell tennem, hogy ne gyulladjon be? És a seb helyén valami fehér akármi van, az normális? Kérnék tapasztalatokat, véleményeket, akár hosszan kifejtve. Köszönöm előre is mindenkinek :)

2012. márc. 17. 19:50
 1/7 anonim ***** válasza:
A fehér valami az normális, ahogy gyógyul a seb. Fájdogálhat még egy ideig, akkor kell aggódni, ha erős, lüktető fájdalmat éreznél, az gyulladásra utal. Óvatosan lehet (kell is) mosni a varratoknál, javaslom, hogy öblögess Corsodillal mosás után, az gyulladáscsökkentő és fertőtlenítő hatású.
2012. márc. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Amíg a varratok benntvannak, addig természetes hogy fájdogál. Arra kell odafigyelned amit az előttem író is írt, hogy a fájdalom jellege ne legyen feszítő, lüktető jellegű, mert az a gyulladás jele, melyet kísérhet duzzanat, hőemelkedés, láz is.

Minden étkezés után fontos a fogmosás, óvatosan a varratoknál is meg lehet mosni, a gondos szájöblögetés, a Corsodil vagy Listerine nagyon jó. A puhább sörtéjű fogkefék közül válassz egyet erre az időszakra, amíg tökéletesen meggyógyul. Pl. Meridol fogkefe tényleg jó puha sörtéjű, bártan lehet vele a varratoknál is mosni.

Nekem a bölcsességfog műtétem után ajánlották a Gengigélt, ami nagyon jó az ínynek a műtét helyén. Fájdalomcsillapító, gyulladáscsökkentő, regeneráló, gyógyszertárban recept nélkül kapható. Fogmosás után be kell vele kenni az ínyt, a varratokat, és nagyon szépen helyrejön a műtött terület.


A varratszedés után a műtött helyen egy tátongó lyuk lesz majd, ami egy jó 1-2 hónap múlva fog fokozatosan összezáródni. Minden kaja bele fog menni, ezért továbbra is nagyon fontos a minden étkezést követő fogmosás, öblögetés, hogy az ételmaradékok ne maradjanak a még nyitott ínytasakban. Varratszedést követő 1-2 hét múlva már teljesen fájdalommentesnek kell elviekben lenned, maximum érzékenyebb az íny mikor ráharapsz, vagy fogat mosol.


Mivel a kihúzott fog helye mindig mumus lesz, én ajánlom, hogy fogmosást követően ezentúl mindig használj öblögetőt is. ( Listerine, Colgate...stb amelyik neked a legjobban bejön, én a lila Listerine-t kedvelem mert nem olyan erősen mentolos mint a kék, nagyon kellemesen frissítő )


Jobbulást kívánok!

2012. márc. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkét választ. Én most Meridol öblögetőt használok, meg Meridol fogkrémet. Szedek gyulladásgátlót még, meg kevés antibiotikumot. Igyekszem fogatmosni sokszor és alaposan amennyire lehet. A varrat kezd kijönni magától és az nyom. Kifejezetten nem fáj, csak mintha viszketne, meg kicsit a varratnál feszít.
2012. márc. 17. 21:35
 4/7 merdzsoka válasza:
Nekem hétfőn reggel húzták ki a bölcsességfogamat, amit össze is varrtak. FELSZÍVÓDÓ varratot kaptam. Az normális ha már így 4-5 nap után az egyik szál elengedett? Úgy féééelek! :( Köszi a választ előre is!!!
2012. aug. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 titkosleányzó válasza:
ez most komoly hogy a varratszedes utan 1-2honapig egy lyuk fog ott tatongani??????
2013. okt. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Most nem azért, de hogyhogy bent maradt a gyökér?

AZt nem akarnák kivenni ?

2014. jún. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha valami még bentmaradt, akkor azt ki kéne onnan venni

Különben nem fog begyógyulni -

2014. jún. 26. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!