Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyi idő alatt alakúl ki a...

Mennyi idő alatt alakúl ki a szájrák? Pl: 1 éve dohányzik valaki annak annyi idő alatt már kialakúlhat?

Figyelt kérdés
2012. márc. 18. 11:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ki, persze. Ez egyénenként változó, immunrendszer függő. Valakinek dohányzás nélkül is ki alakul. Minden emberben naponta több sejt meghibásodik, de ezeket általában az immunrendszer kiszűri, elpusztítja, stb. Blablabla:)
2012. márc. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Egyéni hajlam és életkor, valamint életmód kérdése. Fontos a száj higiénés karbantartása, de függ attól is, hogy a dohányos pipázik vagy cigizik-e. A pipa szájrák szempontjából rizikósabb. Tudni kell, hogy a szájrákot nem a nikotin hanem a dohánytermékben lévő kátrány okozhatja, ami a füstben van. Ha hűvösebb a füst (pl. hosszú szárú pipák) kisebb a rizikó. Egy év dohányzás - szájrák kialakulásához - általában nem elég, de lehet mástól is.
2012. márc. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

én 18 éves vagyok és csak cigizek 1 éve kb. , néha volt olyan hogy tekert cigit szívtam

az imunrendszerem eléggé gyenge, de le szeretnék szokni a cigiről

2012. márc. 18. 12:30
 4/13 anonim ***** válasza:
Akkor mindenképp állj neki a leszokásnak. Egy év után még nem annyira nehéz. Ha amúgy is gyenge az immunrendszered, akkor a cigitől még gyengébb lett/lesz. Inkább az erősítésére gyúrjál, ne a gyengítésére.
2012. márc. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

amióta cigizek azóta gyenge


amugy azért kérdeztem a szájrákot, mert nagyon fáj a szám belűl jobb oldalt, és fel is van dagadva, és valami lerakódás is van ott, aminek nagy részét tudtam csak eltávolítani, meg van piros folt is és a nyelvem is fáj.

Alig birok enni is, fájdalomcsillapító nem segít.

2012. márc. 18. 13:12
 6/13 anonim ***** válasza:
Letört, vagy lyukas fogad nincs? Menj el fogorvoshoz mindenképp. Ő meg tudja majd mondani, hogy mi van a szádban.
2012. márc. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

szerintem nincs most rossz fogam


de amugy most nőnek a bölcsességfogaim és pont az mellett van az a rész ahol fáj

2012. márc. 18. 13:46
 8/13 anonim ***** válasza:
Akkor az is irritálhatja. Nem haraptad meg véletlenül valamikor mostanság?
2012. márc. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

nem haraptam meg


és amugy attól lehet feldagadva?

2012. márc. 18. 14:07
 10/13 anonim ***** válasza:
Hogy nő a fogad? Lehet. De lehet, hogy nem tud kijönni, fel kell vágni az ínyt. Menj el fogorvoshoz! A fehér nyunya meg lehet gomba, penész, valami. Nem kell okvetlenül rákra gyanakodni. Csak el kellene menni dokihoz.
2012. márc. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!