Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon félek, ez szájrák lenne?

Nagyon félek, ez szájrák lenne?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!

Nagyon félek, mert ma reggel úgy ébredtem, hogy nyomásra fájt az ínyem (jobb felső része a szemfog mögött). Nem kibírhatatlan a fájdalom, de azért mégiscsak fáj. Megnéztem és egy piros foltot is felfedeztem (jól látszódnak a folt határai, de ez nem tudom játszik-e valami szerepet). 19 éves vagyok, és néha-néha elszívok egy szivarkát (kb. 1 hónapja kezdtem, de a max. az napi 1 szál szivarka, de többet ezek után rá nem gyújtok)

Ugye ez nem szájrák?? Kialakulhat gyakorlatilag 1 éjszaka alatt, mert tegnap még semmi bajom nem volt...

Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. máj. 27. 16:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

kis hipochonder.

Nem a szájrák nem alakul ki egy éjszaka, kell hozzá pár év.

De simán elkaphattál egy fertőzést egy mostalan pohártól

2011. máj. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Huhh köszönöm a gyors választ, ezzel most megnyugtattál :S Amúgy alapvetően nem idegeskedem sokat, ha beteg vagyok, de ma mégis reggel óta ezen járt az eszem :S Köszönöm még1x!
2011. máj. 27. 16:55
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
Nyugi. Kizárt. A rák így nem alakul ki. A fájdalom pedig az utolsó tünetek egyike.
2011. máj. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Ment a zöld kéz ;)
2011. máj. 27. 17:08
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
Ez valami gyulladás lehet, leginkább afta-kezdeménynek tűnik. Cserszömörcés szájvíz, Corsodyl nagyon jó rá.
2011. máj. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy afta, mert sokkal nagyobb a piros folt egy aftánál :S Egyébként mára a folt úgy-ahogy elmúlt, viszont enyhén feldagadt a pofám (de tényleg csak enyhén, tehát ha pl. valaki szemben állna velem valószínűleg nem venné észre...) Szedjek esetleg antibiotikumot, vagy most mi legyen...??
2011. máj. 28. 11:39
 7/13 anonim ***** válasza:
Az antibiotikum nem szedhető találomra! A szemfogad nem érzéken kopogtatásra? Ha nem múlik, fogorvos, de ne kezeld magad, hacsak nem vagy orvos vagy gyógyszerész.
2011. máj. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hát még pár napot várok, aztán ellátogatok a fogdokihoz :S De már amúgy is mennem kéne, szóval ha elmúlik is megnézetem...
2011. máj. 28. 12:33
 9/13 A kérdező kommentje:
Nos elvileg begyulladt a fogam, és gyökérkezelni fogják (még nem voltam ügyeleten, csak holnap megyek). Tudtommal viszont először csillapítani kell a gyulladást, s csak utána gyökérkezelni, nem...? Olvasgattam az oldalt és mindenhol azt írják, hogy iszonyatosan fáj a gyulladt fog gyökérkezelése :S
2011. máj. 28. 15:47
 10/13 anonim ***** válasza:
A gyökérkezelés valóban nem kellemes, ha gyulladt a fog, ilyenkor valószínűleg először a gyulladást kezelik gyógyszerrel. Majd utána gyökérkezelik (valószínűleg így is fájni fog, de korántsem annyira, amilyen rémhíreket olvasni lehet), de nem zárják le még véglegesen, hanem egy hétre kapsz bele egy fertőtlenítő anyagot ideiglenes töméssel, majd utána ha úgy érzi a doki, hogy rendben van, akkor jöhet a végleges tömés.
2011. máj. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!