Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitrális prolapsussal milyen...

Mitrális prolapsussal milyen injekciót nem kaphatok a fogorvosnál?

Figyelt kérdés

2012. márc. 19. 11:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Csak meg kell mondani a szívbetegségedet a dokinak és ő fogja tudni milyet adjon.
2012. márc. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát vagy nem tudja, vagy nem érdekli. Most már majdnem minden kezelés után napokig rosszul vagyok, gyengének és influenzásnak érzem magam, láz nélkül. Legutóbbi kezelés másnapján nehézlégzésem lett, ami 1 hete tart. Azt hittem megfáztam csupán, de más tünetem nincs. Az injekció mellékhatására gyanakszom, ugyanis a szokásosnál többet kaptam foghúzás miatt.

Van esetleg itt kardiológus?

2012. márc. 19. 13:31
 3/9 anonim ***** válasza:

Mitrális prolapszusnál tudtommal az a gond, hogy könnyebben fertőződik baktériumokkal és az szívbelhártyagyulladást okozhat. És fogászati beavatkozásoknál juthatnak baktériumok a vérbe.

Ezért tudtommal ilyen esetekben a beavatkozás előtt antibiotikumot kell adni.

Szerintem nézed meg magad!

2012. márc. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Upsz.

Köszönöm szépen a válaszokat, ha nem javulok, akkor mindenképp megnézetem magam.

2012. márc. 19. 19:04
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha szívbeteg vagy, akkor a foghúzáshoz és idegöléshez kell az antibiotikum. Ami nem jár véres beavatkozással ahhoz nem kell.
2012. márc. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Én ezt nem tudtam, nem is nagyon jártam fogorvoshoz. Amikor meg említettem, nem reagált semmit.

Honnan tudjam, hogy adott -e antibiotikumot? Általában ezt közli a fogorvos, mikor adja? Nekem nem mondott semmit.

Azon kívül szoptatós kismama vagyok, és azt is mondtam. Gondolom antibiotikummal meg nem is szoptathattam volna.


:(


Azért most kicsit elkeseredtem.

2012. márc. 20. 08:25
 7/9 A kérdező kommentje:
Úgy értem injekcióban adja be helyben az antibiotikumot, vagy felírja, és utólag kellett volna szednem?
2012. márc. 20. 08:34
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Felírja, és neked kell beszedni az antibiotikumot.Egyébként meg adrenalin mentes injekciót szoktak adni ilyen esetben. Nézd meg, milyen színű az ampulla, amit felszív az orvos. Ha barna, az adrenalinos lidocain. Ha fehér, az adrenalin mentes.
2012. márc. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm.
2012. márc. 22. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!