Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől duzzadt fel egy éjszaka...

Mitől duzzadt fel egy éjszaka alatt ennyire a szám?

Figyelt kérdés

Elkezdtem dolgozni nemrég, szabadtéren kell lennem egész nap, napsütésben, szélben, fagyban, kánikulában. Első nap után kicserepesedett a szám és a duplájára nőtt, plusz mivel teljesen legyengültem 2-3 nap alatt, herpesz is kijött, ami most a kisebb probléma. A repedezett számat elkezdtem kenegetni Nivea-val, és jobb is volt, legalábbis úgy tűnt. Hétfő reggelre duplájára nőtt a szám, mintha dupla szám lenne. Kedd reggelre mégnagyobb lett, annyira, hogy már emberek közé sem merek menni. Csak a felső ajkam. Szó szerint úgy néz ki, mint egy elcse**ett ajakfeltöltés, még VV Szandika felső ajkánál is nagyobb. Viszont már nem száraz, cserepes, hanem szép sima, kemény (rendellenesen kemény).

Nincs semmiféle allergiám, sosem volt, csípés kizárt, mert észrevettem volna.

Mi lehet a probléma? Jegeljem vagy mivel kenegessem, hogy kicsit lelohadjon a duzzanat rövid időn belül? Szerencsére csak szombaton megyek legközelebb dolgozni, szóval "ráérek", de azért jó lenne, ha el tudnám magam intézni addig is az elmenős teendőket (posta, bevásárlás...).

Köszi a válaszokat!



2012. márc. 20. 08:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%
A hideg, és a meleg okozta káros hatás mellett különösen ártalmas a hőmérséklet hirtelen változása, amely a szél szárító hatásával, és a napfény ultraibolya sugaraival, az ajak jellegzetes elváltozását hozhatja létre./cheilitis actinica/ Gyógyítás:Kamillateás lemosás, hámosító kenőcsök alkalmazása/Neogranormon/, A, és D vitamin olajjal való kenegetés.Ne nyalogasd a szád szélét, ne dohányozz, és szedjél B vitamint.
2012. márc. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy pont a krémre lettél allergiás. Az allergia egyszer csak jön,nincs előzmény.

A szájduzzanat tipikus allergiás tünet.

Vegyél be egy kalcium sandoz pezsgőtablettát és 1 1000mg-os c-vitamint , egyelőre semmit ne tegyél a szádra.

Nézzük meg mi lesz délutánra, utána jelentkezz.

2012. márc. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Még egy kérdés: Milyen gyümölcsöket fogyasztottál a szájduzzanatot megelőző naptól fogva a mai napig?
2012. márc. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Gyümit nem ettem, ha jól emlékszem, most ettem meg egy narancsot nemrég nagy nehezen, viszont rengeteg teát ittam az elmúlt időszakban, és tegnap vacsira bevágtam egy uborkás gyros-t. Semmi olyan dolgot nem ettem/ittam, amit eddig nem.
2012. márc. 20. 12:29
 5/15 anonim ***** válasza:

Első lépésben az allergiát kellene kizárni.

Citrusféléket most kerüld és az összes déligyümölcsöt, pár napig. A narancsot is.

Az uborka héja (a permettől) is okozhat panaszokat, mindig hámozva edd.


Szóval azért kell a pezsgőtablettát meginnod és bevenned a c-vitamint, hogy lássuk van -e javulás, mert ha allergiáról van szó (márpedig nagyon úgy tűnik), akkor ez segíthet. A c-vitaminra azért van szükséged nagyobb mennyiségben, mert a herpesz a gyenge immunrendszer jele egyértelműen. Ezért is jöhetett ki utána a duzzanat, legyen az allergia vagy akármi más.

Ez a 2 dolog semmi rossz hatással nem lehet rád, amúgy is néha kéne szedned ilyeneket.


Úgy 2 óra múlva jelentkezz mi történt.

2012. márc. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Közben mindig kifelejtek valamit. Milyen teákat ittál és mivel ízesítetted?
2012. márc. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Rendes filteres teákat ittam, egyszer epres ízesítésűt, egyszer pedig áfonyásat. Cukorral, citromlével szoktam ízesíteni.

A kalcium pezsgőtablettát megittam (sima vízben oldva), C-vitamint is bevettem. Várom a javulást, bár 2-kor nyit a háziorvosom, szerintetek menjek el megnézetni vagy várjak holnapig? (Bár nagyon nem szívesen mennék emberek közé.)

2012. márc. 20. 13:09
 8/15 A kérdező kommentje:

[link]


Ugyanilyen a felső ajkam, azzal a különbséggel, hogy középen van egy seb is. Nem herpesz, seb a kirepedezéstől. A herpesz alul van.

2012. márc. 20. 13:10
 9/15 anonim ***** válasza:

Tegyél egy zsebkendőt vagy egy pzs-t a szád elé, és menj el hozzá, hátha ő is felismer valamit a tüneteidből, ő mégiscsak megvizsgál, esetleg meghallgatja a tüdőd, szíved, amit mi itt neten keresztül nem tudunk.

Addigra ráadásul lejjebb is mehet a duzzanat. Menj a rendelés vége felé, mert ha addig nem múlik egyáltalán, azért nem kéne az éjszakának így nekivágni.

A teákat is hanyagold most, igyál csak vizet. Ma legalább is jó lenne.

Akkor jelentkezz majd, hogy javulsz -e már.

2012. márc. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Voltam háziorvosnál. Szerinte azért duzzadt meg az ajkam, mert a kirepedezés miatt belement a kosz, por, homok, észrevétlenül is, és begyulladt. Ha péntekre nem múlik el, vissza kell mennem, és kapok beutalót bőrgyógyászhoz.

Nem igazán lettem okosabb, vitaminkúrára fogott és azt mondta, zsíros krémekkel kenegessem, hogy ne száradjon ki újból.

Nem allergia.

Szerintetek?

2012. márc. 20. 21:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!