Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A plakk vagy fogkő miért...

Zsizsik666 kérdése:

A plakk vagy fogkő miért káros a fogakra? Nem azért rakódik a fogakra, hogy védve legyenek?

Figyelt kérdés

Most komolyan! Kétszer szedettem le, mindkétszer 1 HÓNAP alatt visszajött teljesen. Amikor leszedték, 3 hétig fájt az összes fogam, az ínyem teljesen begyulladt, mikor visszajött végre a fogkő, én annyira örültem, SOHA a büdös életben nem volt fogínygyulladásom, pedig elvan szineződve a fogam. Szép fehér fogakkal meg csak szenvedtem, még egy tányér meleg levest sem tudtam megenni, forró kávé meg csak az álmaimban létezhetett. Jégkrém? Holmár, azthittem megőrülök. S mindkétszer máshol szedettem le. De soha többet.

Most nem a fogorvosok általános véleménye érdekelne, hanem az, hogy nektek milyen tapasztalaitok vannak. Amúgy se lennék többet rávehető, hogy leszedjék.


2012. márc. 22. 17:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
A fogkő lenyomja az ínyedet,kilazulnak idővel a fogaid. Azért volt érzékeny a fogad, mert már lenyomta az ínyedet, és a cement kilátszódott, már nem fedte zománc a fogaidat. Ezen könnyen segíthettél volna. zöld Elmex fogkrémmel, vagy Sensodyne fogkrémmel.
2012. márc. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Arról nem is beszélve, hogy büdös a szád, mert a fogkő szivacsos állományú,megszívja magát az étellel, és nem tudod tisztán tartani /a fogaidat sem/.

2012. márc. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nem büdös a szám. SOHA nem volt szájszagom még. És hiába elmex,vagy akármilyen milliomos fogrém, én sosem veszek olcsót. Ugynúgy fájt. Egy hónap után visszajön a plakk főleg a teától, amúgy sok ételtől is elszíneződik, de a teát rendszeresen iszom, arról ezért lemondani nem fogok. És mondom, nem volt begyulladva soha az ínyem soha soha soha . Fogorvos se hitte el,szerinte "be kellett volna gyulladnia, nem érti, miért nincs" meg azt sem hogy egy hónap múlva ugyanolyan lesz. Azt mondta, ilyen nincs. Pedig igen.
2012. márc. 22. 17:51
 4/19 A kérdező kommentje:
Ja és nem laza egyik fogam sem :/ Pedig volt rajta ez a plakk vagy mi vagy kb. 8 évig! Még csak rosszb fogam sincs.
2012. márc. 22. 17:53
 5/19 anonim ***** válasza:

plakk=lepedék

calculus dentis= fogkő

A fogkő az elmeszesedett plakkból alakul ki. 3 havonta érdemes leszedetni, de látom, neked hiába beszélek, nem lehet téged meggyőzni.

2012. márc. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Meglehetne győzni, ha lenne értelme. De mi értelme, ha 1 hét után a fogam már nem fehér, 2 hét után már rajta van a plakk, 3. héten meg majdnem olyan, mint régen 4. héten pedig tadammmmm....újra fogköves!!! És 3 hétig bevan gyulladva az ínem leszedés után, egészen addig, amíg vissza nem jön a fogkő. Van értelme így?
2012. márc. 22. 18:51
 7/19 anonim ***** válasza:
Ha egy idő után megjelenik a plakk, azt fogmosással, fogselyemmel, szájvízzel el lehet távolítani és így később nem fog kialakulni a fogkő. Amúgy a világ legjobb fogkréme sem segíthet az érzékeny fogaidaon, ha nem ismered a helyes fogmosási technikát és hogy napi min. 2x (a legjobb 3x) fogat kell mosni. A fogkő képződés oka lehet genetikai is, azonban ilyenkor azonnal elmeszesedve jelenik meg a plakk (azaz fogkő formájában). Ahogy írtad, te nem tartozol ebbe az esetbe. Az lehetséges hogy nálad több plakk képződik mint másoknál, de azt akkor is el lehet távolítani rendszeres szájápolással.
2012. márc. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Hogy van-e értelme a fogkő leszedésnek? Ha nem szeretnéd elveszíteni a fogaidat és fizeni a fogpótlást, akkor igenis van értelme. Már így is le van húzódva az ínyed, ha továbbra is megmarad a fogkő, egy idő után meglazulnak a fogaid és kiesnek. Arról nem is beszélve, hogy esztétikailag sem a legszebb egy fogköves mosoly.

(előző voltam)

2012. márc. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
7/8 lehet hogy akkor mégis oda tartozom, kösz a választ, ugyanis próbáltam leszedni fogporral, erre való sóval napi 8 alkalommal süvicköltem a fogam. De ugyanúgy fájt az ínem, 2 hét után abbahagytam ezt a súrolgatást.
2012. márc. 23. 11:47
 10/19 A kérdező kommentje:
Még mielőtt belekötnétek: először, mikor leszedettem, akkor nem súroltam a fogaimat sem fogporral, se semmivel, csak simán mostam. Kicsivel több mint 2 hét után néztem meg alaposabban, és a fogkő volt rajta ugyancsak. Annyira nem nézegettem, mert csak egy nagy tükör volt sötét helyen, semmi egyéb (nem mindig élek egy helyen kényelemben).
2012. márc. 23. 12:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!