Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Másfajta félelem a fogorvostól...

Másfajta félelem a fogorvostól. Valaki hasonló cipőben?

Figyelt kérdés

Nem azért félek a fogorvostól, mert van szuri, és a fájdalom, ami a kezelés alatt lehet. Hanem attól, h telibe hányom, ahogy turkál a számban. ettől ideges vagyok, összeugrik a gyomrom és hányingerem van. És mi van, ha valamit beleejt a számba? Vagy tényleg lehányom?

Aktuális lenne a fogorvos, de én ettől félek.


2012. márc. 24. 09:12
 1/5 anonim ***** válasza:
A hányinger tünet, és nem betegség. Ha hányingeres vagy, ne egyél szilárd ételt a fogorvos előtt, igyál sok, alig cukrozott folyadékot. Enyhülést ad, a gyömbér, vagy a borsmenta tea kortyolgatása. De bevehetsz előtte Daedalon tablettát is.
2012. márc. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

...és vegyél jó mély levegőt, és kérjél az orvostól Chlumsky-s vattarolnit, amit kezelés közben szagolgass./az egy vegyszer, amit a fogorvosok használnak.

Első voltam.

2012. márc. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A hányás ellen az előttem szólóval értek egyet. Ha attól is félsz hogy a szádba ejt valamit, kérhetsz ún. kofferdam izolálást: [link] Ez direkt arra való, hogy a beteg torkába ne kerüljön semmi idegen anyag.

Persze ez attól függ, hogy milyen beavatkozást fog végezni a doki (pl. mintavételnél nem használnak kofferdam-ot)

2012. márc. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én hasonló cipőben járok. Nem bírom elviselni,ha a számba nyúlnak,hányingerem van öklendezek és ezzel nehezítem az orvos munkáját.Ezért nagyon nehezen tudom rávenni magam arra hogy elmenjek. Most fáj a felső leghátsó fogam...és nem tudom mit csináljak,hallottam a lézeres kezelésről de nem tudom hogy milyen...és ha még elől fájna a fogam másabb mivel nem nyúl bele a számba úgy,mintha a leghátsóhoz...nem tudom,mit csináljak.
2012. máj. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

hasonló cipőben járok én is. régen semmi ilyen jellegű problémám nem volt, de most gyökérkezelésre járok (2 alkalommal voltam eddig) és iszonyat milyen hányingerem van ahogy a számba nyúl. ráadásul annak a sok szarnak sem bírom elviselni a szagát amit belém pumpál. pedig nekem még nem is a hátsó fogamat csinálja. rettenetesen szar érzés, de nagyon rendes doki, azt mondta jöjjön aminek jönnie kell, nem én leszek az első aki le fogja hányni :D

mostanában egy más jellegű probléma miatt amugy is gyakran van hányingerem, és már annyira elviselhetetlen volt, hogy elkezdtem deadalont szedni, mert egyszerűen muszáj volt. nem tudom h álmosít e, mert amugy sem alszom tul sokat, és alapbol kómás vagyok egész nap :D pár nap mulva ujra fogorvoshoz kell menni ugyhogy sztem oda is bekapok egy szemet, remélem segíteni fog. az a vicc h kiskoromban a létező legdurvább beavatkozásokat szó nélkül tűrtem, most meg okádhatnékom van ha már csak egy kicsit is benyúl a számba... :D

2012. jún. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!