Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ma voltam fogászaton, kifurta...

Ma voltam fogászaton, kifurta a fogam, fogbelet ksizedte, mert gyulladt volt, ideglenes töméssel betömte,2hét mulva kell mennem gyökérkezelésre. Ez volt délelött 11kor. Mikor ehetek azon az oldalon? Fogamat hogyan mossam? Köszönöm.

Figyelt kérdés
2012. ápr. 4. 18:12
 1/9 A kérdező kommentje:
Nemrég már ettem krumpli főzeléket, aztán utána jöttem rá, hogy abba van tejfől.. baj lehet belőle?:S
2012. ápr. 4. 18:19
 2/9 Diarmand ***** válasza:

Elég rég volt nekem gyökérkezelésem, de emlékeim szerint ehetsz azon az oldalon úgy, mint normál esetben, mert be van tömve a fogad, csak nem véglegesen.


Nézd meg a nyelveddel, hogy érzed e a lukat amit fúrt, vagy pedig be van tömve. Én úgy emlékszem, hogy letömi ilyenkor - a nevében is benne van, ideiglenes _tömés_ - szal ehetsz nyugodtan.

Nem biztos, hogy következő alkalommal megkapod a végleges, lehet, hogy még egyszer gyógyszeres tömést tesz bele. Ezt ki fogja fúrni és ismét teljesen kitisztítja a csatornákat.


Fogadat moshatod normálisan.

2012. ápr. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

nem, nem lesz baj belőle

a szájhigiéniára pedig érdemes egy kicsit fokozottabban figyelned most

2012. ápr. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi, hát mintha rágó lenne a fogamba...:D
2012. ápr. 4. 19:26
 5/9 Diarmand ***** válasza:
Azért csak óvatosan, ki ne essen :)
2012. ápr. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nem lesz semmi gond, ehetsz amit szeretnél. ott kicsit gyengébben most a fogad, mert kipottyan a tömés, lehetőleg ne is rágj azon az oldalon
2012. ápr. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Rendben köszi! :) És 2hét mulva kell mennem, nem sok az 1 kicsit? Kifogja birni addig?
2012. ápr. 4. 19:55
 8/9 Diarmand ***** válasza:

Nekem csak egy hétig volt bent (négyszer egy hétig), de mindig kibírta, mert keményre kötött a tömés. Szerintem a tied is ilyen. Ha a doki úgy ítélte meg, hogy két hét, akkor annyi.


Ki fogja bírni, ne aggódj, csak ne állat módjára mosd a fogad és ha teheted rágj a másik oldalon.

2012. ápr. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rendben köszi! :)) Annyira roszvolt amikor furta ki, füstöld a fog, és büdösvolt :D
2012. ápr. 4. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!