Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha a fogam tövét nyomkodom,...

Ha a fogam tövét nyomkodom, hirtelen belenyilall a fájdalom. Az a fajta, ami pánikot okoz (legalábbis nálam) és hirtelen jön erősen. Gyökérkezelésre szorulok?

Figyelt kérdés

Nem vagyok egy puhány, de a fogorvost nem bírom. Nincsenek kórházi élményeim, nem vagyok szokva a hirtelen fájdalmakhoz meg ahhoz, hogy kiszolgáltatom magamat az orvosnak. Nagyon hülye voltam, mert múltkor fél órás parázás után betömte úgy két fogamat, hogy semmit nem éreztem, és akkor nem csináltattam meg a maradékot. Azt mondom, múltkor, de már vagy két éve volt... hát, nem nagyon járok semmiféle orvoshoz. Egyszer voltam egy iskolai fogorvosnál, akinek az az előnye volt, hogy ingyenes. Hát, olyan is volt. Mindent elérzéstelenített, csak az adott fogat nem, úgyhogy végig éreztem... azóta annyira nincs kedvem fogorvoshoz járni.


Ha édességet eszem, belenyillal a fájdalom, rövid ideig. Hideg víznél szintúgy. Természetesen elmegyek fogorvoshoz, de mire számíthatok? Gyökérkezelés? És az milyen? Horrorisztikus történeteket hallottam róla...


2012. ápr. 1. 20:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyugi! Kapsz érzéstelenítőt, ami kb. 2 másodpercig feszít, utána semmit nem érzel.
2012. ápr. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ebből gyökérkezelés lesz, de nem fog fájni. Komolyan nem értem, mik ezek a horrorsztorik ezzel kapcs., nekem kétszer is csináltak ilyet és csak az fájt egy egészen kicsit egy pillanatra, mikor kikapta az ideget.
2012. ápr. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a megnyugtatást! Szerencsére ismerünk egy hiperprofi fogorvost, akihez külföldiek is járnak és a tömésnél is úgy csinálta a fúrást, hogy semmit nem éreztem! Remélem, most sem lesz másképp.
2012. ápr. 1. 20:33
 4/6 Godmen válasza:
Igazából a gyökérkezelés nem vészes dolog. Fogtól függően a kezelés gyakorisága eltérő lehet, pl.: egyik fogamra 8 alkalommal kellett visszajárnom, míg a másik fogamra csak 2szer. Bevallom a 8 alkalmas elég durva volt 4 csatornás foggal, de kibírtam, és jobban fájt előtte mint utána. Nem kel tőle félni, a kezelés áll egy fúrásból, csavarásból, és mire ezt kimondod, már van egy ideiglenes, vagy teljes fogtömésed, és az orvos erre azt mondja, használd egészséggel. (már amelyik... nekem nem volt szerencsém)..
2012. ápr. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

No, új fejlemények:


Kiderült, hogy a fogamat nem kell gyökérkezelni. Annyi történt, hogy az ínyem lejjebb húzódott, oda, ahol már nem védi a zománc a fogat, és amikor nyomkodom, ezt érzem. A doki fog tenni egy "szigetelést" ami elzárja ezt a kis rést.


Az egyik felső fogammal sokat dolgozott, lehet, hogy az gyökér volt. Nem tudom. Mindenesetre semmit nem éreztem, az injekciót is úgy adta be, hogy nem is tudtam, mikor adta be és mikor húzta ki a tűt:D Még most is zsibbad az arcom, nagyon jó ez a doki!:D

2012. ápr. 11. 19:31
 6/6 Godmen válasza:
Hála Istennek (vagy a fogdokinak) ez a probléma is megoldódott:)
2012. ápr. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!