Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit csináljak, ez természetes?...

Mit csináljak, ez természetes? Így hogy gyógyul be az iny ha benne van a fogágy?

Figyelt kérdés
Szerdán kihúzták a fogamat, este észrevettem hogy maradt ott valami, azt hittem a gyökere. Csütörtökön visszamentem a dokihoz megnézte, azt mondta az a fogágy. Volt már két fogam húzva, de soha nem volt benne a fogágy, a zsibbadás után a fájdalom és az arcdagadás megszünt. Most nem, két napja fáj a fogam helye alig birok enni, meg van dagadva az arcom.
2012. ápr. 6. 12:07
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy ma reggelre a torkom is elkezdett kaparni
2012. ápr. 6. 12:09
 2/6 anonim ***** válasza:
A letört fogmederből egy darab maradhatott bent.Ne piszkáld a nyelveddel, de ha nagyon idegesít, menj vissza az orvoshoz, aki csontcsípővel lecsípi, vagy kikaparja a foghúzás helyét, hogy az apró szilánkok kijöjjenek. Jobb helyen a fogorvos foghúzás után ezt rögtön megteszi.Jó erősre főzött kamillateát vegyél a szádba, de ne zubogtasd, ne öblögesd ki a véralvadékot, csak tartsd a seben. Kívülről pedig hideg vizes ruhával borogasd.
2012. ápr. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
voltam az orvosnál, megpiszkálta, megnézte azt mondta nem kell vele semmit csinálni, a teljes fogágy benne van, nem a szilánk idegesít, hanem hogy fáj, duzzadt és nem tudok rendesen enni
2012. ápr. 6. 12:30
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor marad a kamilla teás megoldás.
2012. ápr. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Diarmand ***** válasza:

A fogágy nem egy egyszerűen behatárolható valami, mert az több dolognak az összessége. Olyan nincs, hogy kiveszem a fogágyat, meg bent maradt a fogágy, ez így hülyeség.


"A fogágy (Parodontium) azon képletek összesége, melyek biztosítják a fog elhorgonyzását, rögzítését a fogmederben. Alkotásában részt vesz:


a gyökérhártya

a cement

az fogmeder és a

fogíny"


Idézet a wikiről. A duzzanat normális, hiszen egy húzásnál nagy trauma éri az állkapcsot (mint egy mini-csonkolás) és idő kell a regenerálódáshoz. A teljes regenerációhoz 3-6 hónap szükségeltetik. Nekem hétfőn vésték a fogam egy órán át, tudnék róla mesélni olyat, hogy aki félős az sose megy el fogdokihoz :)))

Még most is be van keményedve kicsit az arcom és fáj is. Jegelem és ha elviselhetetlen a fájdalom, veszek be gyógyszert. Javaslom Te is tégy eképp.


Enni óvatosan egyél, rágj a másik oldalt, de ha már húzták ki két fogad, akkor ezeket te is tudod.

2012. ápr. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az orvos mondta, hogy a fogágy van benne, én csak innen tudom. Azt teszem én is, csak nem akarom tömni magam gyógyszerrel, így meg egész nap semmit nem birok csinálni, mert ha lehajolok fáj, sokáig nincs erőm állni, szóval egész nap csak fekvés
2012. ápr. 6. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!