Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabisok, milyen magánrende...

Fogszabisok, milyen magánrendelőkről vannak tapasztalataitok? Melyiket ajánlanátok szívesen?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok és most határoztam el magam arra, hogy fogszabályzót rakassak fel. Mivel sajnos a TB már nem támogatja, csak a 18 éven aluliaknak, így én arról kérdezlek Titeket, melyik magánrendelőt ajánlanátok nekem? Én eddig még csak a Madenta Rózsakert fogászati központnál érdeklődtem e-mailben, hogy mondjanak egy körülbelüli árat (nekem is könnyebb így döntenem), de nem kaptam még választ :(

Továbbá kíváncsi lennék arra is, mennyire mélyen kell majd belenyúlni a zsebembe. Mindkét fogsoromra kéne fogszabi, külső bracketes, sima fémszínű lenne, nem kéne semmi extra, max a bracketeken lévő gumik lennének fehérek. Úgy tudom, a huzatások sem olcsóak, plusz a kezelés legvégén éjszakait kell majd hordanom egy ideig, hogy végleg rögzüljenek a fogak.

Előre is köszi a válaszaitokat!


2012. ápr. 6. 15:16
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:

sztem állkapcsonkénti 100.000 ft alatt már nem nagyon úszod meg. nekem is hagyományos fém van (ez a legolcsóbb, de egyben legstrapabíróbb is), ezzel 3 hetente kell dokihoz járni, a konzultáció 3.000,-/alkalom.

készítenek még az elején spéci rtg-felvételeket, fogmintát, azért is fizetni kell, az lesz együtt kb. min. 15-20 e ft (panorámartg, spéci koponyartg).

Pénzbe kerül még a foghúzás is (ha a bölcsességet is húzzák, az húzós: 10 e ft / db).

az éjszakai nem tudom, mennyibe kerül, ott még nem tartok, de olyan 40-re tippelem.

2012. ápr. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:

első voltam: én még viszonylag baráti árakat írtam, vannak ennél jóval meredekebb árak is a felnőtt fogszabályozásban.

pluszköltség még a fogselyem, a fogkefe, az interdentális fogkefe, a magas fluortartalmú fogkrém és kiegészítő fogkrém. Ezek önmagukban nem hatalmas összegek, de összeadódnak, és úgy már kemény tud lenni. Csak a fogselyem egy ezres.

2012. ápr. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
úgy kalkulálom, hogy a végösszeg 5-600 e ft lesz tokkal-vonóval
2012. ápr. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Huu, hát nem egyszerű az összeg :D Köszönöm a segítségedet, ezek után már csak annyi lenne a kérdésem, hogy mindenképpen kell fogat huzatni? Mert én nagyon tartok tőle :S

Te hol csináltattad a fogszabidat?

2012. ápr. 7. 10:25
 5/30 anonim ***** válasza:

Azt, hogy kell-e fogat húzni, a fogorvos tudja megállapítani. Talán célszerű lenne többtől is véleményt kérned (több helyen még ingyen van az első konzultáció, de oda érdemes legalább egy rtg-képet vinni).

Általában egyébként szoktak fogat húzni, hogy legyen hova tologatni a fogakat. (Az emberiség fejlődésében hátrányt jelentett az, hgoy van bölcsességfoga, de az állkapcsa túl kicsi.)

Általában vagy a 4-es vagy az 5-ös fogakat szokták kihúzni, de ez tényleg attól függ, kinek mi a baja.

Nekem csak felül húztak, alul nem, de sztem alul nem is fogják tudni a középvonalat beállítani.

Én magánrendelésre mentem, mivel bőven a harmincas éveimben lett fogszabim.

A teljes ár a 4 éves kezelés alatt terebélyesedik ki ekkorára. Nekem állkapcsonként 110 v. 120 volt, ezt rögtön ki kellett fizetni, plusz a rtg-t és a fogmintát. No meg be kellett vásárolnom a fogtisztító felszerelésemet (fogkrém: mini, 15 g-os elmex-gél heti 1 használatra: 1500/tubus, szájvíz: 1700 ft, elmex-fogkrém: szintén 900 ft körül, fogszabis fogselyem: 980 körül, utazó interdentális fogkefe: 500. Ha nincs kis tükröd, azt is javaslom, hogy tarts egyet magadnál :)


És az első étkezésed ne virlsi vagy spagetti legyen ;) majd meglátod, miért :D

2012. ápr. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
ja, én egyébént bp-i árakat mondtam. egy tatabányai ismerősöm mondta, hogy náluk lényegesen olcsóbb a kezelés...
2012. ápr. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
a kezelés árát nem befolyásolja a gumi színe :))))
2012. ápr. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséged! :) A foghúzástól nagyon félek, mert soha nem húzták még fogamat, soha nem került rá sor, mert nincsen velük semmi baj. Mélyharapásom van a felső állkapcsomban, előre torlódnak a fogaim, lent meg fentebb vannak az elülső metszőfogaim, a hátsó rágók meg levannak süllyedve, ott még torlódás sincs. Bölcsességfogaim nincsenek kinőve, lehet, nem is lesznek. Jó. akkor még körbeérdeklődöm máshol is, nem csak Pesten. Már bánom, hogy nem csináltattam meg 18 év alatt, mikor még suliztam :( Mégegyszer köszönöm és szép napot Neked!
2012. ápr. 8. 13:46
 9/30 anonim ***** válasza:

Igazán nincs mit. Én nem mentem el több orvoshoz, de érintett barátaim igen, és sztem azért az a jobb.

Nézd meg esetleg ezt a blogot, ő több orvos véleményét kikérdezte:

[link]


Nekem kétoldali keresztharapás és egyéb gondok voltak, de tkp. azért fordultam orvoshoz, mert az egyre csámpásodó fogak miatti rossz szájtartás miatt már állkapocsízületi gondjaim voltak. Egy reggel arra ébredtem, hogy nem tudom kinyitni a szám...

2012. ápr. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Ja, az fontos, hogy ennek a blognak az írója egy drágább (de rövidebb ideig tartó) fogszabályozási módot (Damon) választott.

Én ennél olcsóbbat, a normál, hagyományos sima fémet.

2012. ápr. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!