Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » érdemes lenne éjjeli fogszabál...

érdemes lenne éjjeli fogszabályzót csináltatni az alsó fogsoromra?

Figyelt kérdés
igazából nekem nagyon rendezett volt az alsó fogsorom, majdnem katonásan álltak, de úgy kb 3 éve kihúzták 1-1 rágófogamat, és mivel rendeződik, több helyen barázdás lett a fogam, mindenhova bemegy a kaja, egy helyen látom is, hogy talán elkezdett szuvasodni két fog között. barázdazárást csinálnak még 21 évesen? vagy erre jobb lenne egy kivehető fogszabi?
2012. ápr. 8. 21:43
 1/8 anonim ***** válasza:

csak a tejfogaknál van barázdazárás, de az sem azt jelenti, hogy 2 fog közötti részt zárnak, hanem a rágófelületet ecsetelik le, hogy ott a barázda ne szuvasodjon

éjszakai fogszabályzó kellene igen, emellett amikor már a helyén vannak a fogaid, akkor pótoltatni a 2 kihúzott rágófogat, különben megint elmászik a többi fog...

fogászati asszisztens

2012. ápr. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Barázda zárást a 6-os fogaknál szoktak csinálni gyermekkorban, Neked már tömést csinál a fogorvos. Gondolom, a 6-os fogaidat húzták ki. Ha szerencséd van, a 8-as előre tolja a 7-es fogadat, így nem lesz foghiányod.
2012. ápr. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszod! és ilyen esetben hogyan pótolják? már szinte nincs is hely ott, ahonnan kihúzták. a 2 nagy rés helyett most mindenhol sok kicsi van. vagy újra össze tudnak menni szépen, és újra megjelenik a nagy rés? ne haragudj, hogy zavarosan magyaráztam.
2012. ápr. 8. 21:54
 4/8 anonim ***** válasza:
pontosan, idővel újra csak két nagy hely lesz a fogszabinak köszönhetően
2012. ápr. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
dejó :) köszönöm a válaszod! ezzel megelőzhetem a fogak romlását, ugye? megéri végigcsinálni? tényleg minden étkezéskor közéjükragad valami, és nem mindig vagyok olyan helyen, ahol azonnal fogat tudok mosni.
2012. ápr. 8. 21:59
 6/8 anonim ***** válasza:
Addig is, ameddig nem rendeződnek a fogaid, étkezés után igyál meg egy pohár vizet, amit jól meg zubogtatsz a szádban, mielőtt lenyeled. Az esti fogmosásnál pedig használj fogselymet.
2012. ápr. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsod, megfogadom a válaszod!
2012. ápr. 8. 22:08
 8/8 A kérdező kommentje:
fordítva. köszönöm a válaszod, megfogadom a tanácsod :D
2012. ápr. 8. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!