Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Akinek csontba csavarozott...

Akinek csontba csavarozott fogimplantátuma van, leírná, hogy milyen volt a behelyezése?

Figyelt kérdés
Ki kellett húzni egy fogamat és ez javasolták pótlásként. Nagyon horrorisztikusnak tűnik a beavatkozás, ezért érdekelne, hogy mi a menete és ki hogy élte meg. Mennyi ideig tart, mennyire fáj?

2012. ápr. 10. 12:23
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%

Azért tűnik horrorisztikusnak, mert az is. :-)


Komolyra fordítva:


-nem lehet kezeletlen fogad, fogköved

-a beavatkozás előtt szükség van panoráma röntgenre, CT-re

-ha nem kell csontpótlás, akár 15-20 perc alatt megvan

-a "műtét" közben nincs fájdalom -rendesen elérzéstelenítenek-, de azért kellemetlen (mindent hallasz)

-a sebet varrják, varratszedés kb. 1 hét múlva

-az arcod meg fog duzzadni, fájdalomcsillapítóra nem feltétlenül lesz szükség, antibiotikumot kell szedni, a foghúzásnál alkalmazott szabályokat be kell tartani

-min. 3 hónap a gyógyulási idő, majd folyt. köv.

2012. ápr. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%

Annyira azért nem szörnyű. Nekem be sem dagadt, fájdalmam sem volt egy pillanatig sem. Nettó 6 perc alatt rakta be a csavart plusz a varrás. Számomra egy fogtömés macerásabb, kellemetlenebb, mint ez volt. Vigyorogva jöttem ki a rendelőből. Azóta pedig van egy gyönyörű, stabil, soha el nem romló fogam és nem mellesleg nem kellett ép fogakat lecsiszolni sem, hogy hidat rakhassanak fel.

Szóval csak bátran, nem fogod megbánni.

2012. ápr. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
Nekem jövő héten lesz, ha minden igaz ilyenkor már elkezdik, 13:45-re hívtak be. Kicsit tartok tőle, mert volt már gyökérkezelésem is, akkor hiába toltak belém sok fájdalomcsillapítót azt hittem ott halok meg. Azt a fogamat, amit most pótolnak majd kettérepedt volt begyulladva mikor kiszedték majd meghaltam, darabokban jött ki, feszegetéssel. Nem tűnik annyira brutálisnak mint a foghúzás, ahogy nézem, fúrnak egy menetet a csontba belecsavaroznak egy csapot és arra megy majd a műfog. Aztm ondták ,hogy h kimegy majd a fájdalomcsillapító, akkor fájni fog, Cataflam-ot felírnak majd, jegelni is kell majd meg egy hétig antibiotikumot szedni. 3 hónap után pedig rárakják a felépítményt.
2012. ápr. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

Nekem épp most vlt, egy másik kérdésre adott válaszomat ide is berakom:


Jelentem megvolt az implantátumos pótlások, még friss élményeim vannak, hiszen alig egy órája történt minden.


Előrebocsájtom ,hogy én is besz@riak közé tartozom, egy pumabarlangba bátrabban mentem volna befelé mint a rendelőbe. Először csináltak egy röntgent a doki megvizsgálta mondta ,hogy mi a helyzet, két foghiány egyik alul másik felül majdnem egymás alatt, nem gond, van elég csont még nem kell csontpótlás van még egy foghiány a túloldalt, oda már csontpótlás kéne ezt a témát jegelem ,de mivel hátsó fog, valszeg az marad pótlás nélkül, a két pótolt viszont rágófog, azt nem ért. Naszóval, első körben kaptam injekciós érzéstelenítőt, előtte egy zselével bekente az ínyemet, ettől kicsit zsibbad, és olyan rágógumi ízt érzel, így kevésbé fáj maga az injekciós érzéstelenítő is. Két adagot adott mindkét ínybe alulra és felülre is, ezután jó 10 percig semmi, ill. kaptam egy ilyen nejlon műtőssapkát a fejemre meg egy steril kendőt ami alá a kezemet raktam be, majd alkoholos fertőtlenítés a szájon és környékén, ezután jött maga a művelet, amiből sok nem maradt meg, de szinte semmi sem éreztem, azon túl ,hogy turkált a doki a számban, de hát ugye ez úgy megy, hogy lyukat fúr a csontba abba menetet, majd belerakja a fém csavart, ami maga az implantátum, utána összevarja a sebet. Egyedül a varrás volt kellemetlen mikor a cérnával, ide-oda varrogatott meg vágta a cérnát. Maga a beültetés nem fájdalmas, max. a nyálelszívó sistergését meg a fúró hangját hallod meg apró lökéseket érzel, de ez minden. Viszont percekkel azután ,hogy készre jelentette és kiszálltam a székből múlt a fájdalomcsillapító hatása és akkor már éreztem a pokoli fájdalmat. Röntgen készült aszerint minden OK, jól látszik a két csap az íny alatt. Kisírtam egy Cataflam tablettát, kaptam is, majd egy receptet Augmentin nevű antibiotikum és egy doboz Cataflam. Kezembe nyomtak még egy papírt, amin fel van sorolva mit nem szabad csinálni, majd adtak egy jéggranulátumot, hogy ma és holnap amikor csak tudom jegeljem. Épp most értem haza vágtam be a fagyóba ezt a vackot, mert mire hazaBKV-ztam már kimerült teljesen. Ja el is felejtettem a műtét előtt is aláíratnak veled egy papírt, a kockázatokról, doki szerint az általa végzett implantátumos beültetések 99%-a sikeres. Hát reméljük a 99%-ba tartozok. :) Jövő héten megyek varratszedésre vissza majd kb. 3-4 hónap múlva felkerül a csapra a már kész fogkorona.


Valaki írta, hogy 6 perc alatt megvolt és neki nem fájt vigyorogva jött ki. Hát irígyellek, de amúgy igazad van, mikor azt a fogamat húzták, ami helyett most az egyik implantátum bement, az sokkal horrorisztikusabb vol. Be volt gyulladva, darabokban jött ki, hiába kaptam rengeteg szurit, majd meghaltam, mire túl voltam rajta. Ahhoz képest ez tényleg sétagalopp volt ,de valóban, maga a beavatkozás fájdalommentes leszámítva a szurikat, amiket előtte kapsz. Viszont utána már éreztem az erős fájdalmat, ahogy kiment a fájdalomcsillapító, alig 5 perccel ezután ,hogy vége lett. Catafalmot azonnal kaptam, most má, hogy eltelt kb. másfél óra már nem fáj annyira, de azért érzem, 4 óránként egy Catit szabad bevennem és persze adtak jégzselét azzal jegelem.

2012. máj. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok a vigyorogva sétálós. Nyilván egyéni a fájdalomküszöb is, én vesegörcsökön edződtem, nekem egyáltalán nem fájt utána. Másnap reggel olyan volt, mintha semmit sem csináltak volna, leszámítva a varratokat a számban. Nekem egy másik alkalommal volt csontpótlásom is, saját csontból, a műtéttel ott sem volt baj, de az a hely, ahonnan kivették a csontblokkot, az fájt egy hétig kb. Fájdalomcsillapítóval kezelhető volt az is.

Jobbulást neked, no meg szép fogakat a végén!

2012. máj. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:

Köszi, azóta jegelem egyfolytában, ahogy írják 4 óránként eszem a Catit, az utolsót két órája vettem be.


Az éjszakától félek kicsit, mikor volt a darabokban kijött fogam, amit húztak akkor is ment a Cati ,de arra ébredtem többször éjszaka, hogy meghalok a fájdalomtól, nyomtam a Cataflamot, és ugye tilos volt a koffein is se kávé se energiaital, így kialvatlan voltam, és még extra dopping sem volt, majd elaludtam. Reméljük most kíméletesebb lesz.


Varratszedés jövő héten kedden, az állítólag pár perces rutin, nekem amúgy most két beültetés volt, kaptam egy lsitát, hogy mit nem szabad egy hétig, tejterméket és tejet inni, alkoholt inni, dohányozni, koffeint nyomni.

Nem dohányzom, ez alapból kiesik, visoznt hétvégén pálinkafesztiválra megyek tuti megiszok pár felest, de hát akkor már nem lehet nagy baj, Augmentint írtak fel, azt szednem kell hétvégéig, remélem a Catival addigra már leállhatok, a durva foghúzás után két napig kellett szednem a Cataflamot, eleinte szinte mindig utána már alig.


Enni nem nagyon tudnék most, holnap viszont már muszáj lesz. Holnap még jegelni is kell remélem nem fog nagyon megdagadni, holnap dolgozom, nem mászkálhatok egész nap egy jégzselével a fejemen.

2012. máj. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
Amúgy az egyik foghiányom, ami hátul van ott az mondták, oda csontpótlás kéne, de az már túl drága lenne, így is eléggé hazavágott az a 200k, amibe ak ét implantátum került. A csontpótlás 120k, az implantátum újabb 100k ennyit nem ér az amúgy sincs látható helyen
2012. máj. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:

Ha bedagadna kapj be egy szem claritin akutot, az lehúzza a duzzanatot.

Szerintem meg fogsz lepődni, hogy mennyire nem fog fájni holnap már :)

2012. máj. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
Éjszaka 2x keltem fel arra, hogy fáj, és ment be a Cati, mióta felébredtem már nem szedtem be egyet sem, jegelni jegelem, amikor csak tudom, enni sem ettem még, de ma már azt is kell majd, nem lehet a végtelenségig húzni, de max. kenyeret meg szalonnát tudok, amúgy is azt mondták 1-2 napig még normális ha bedagad meg fáj, azért is adnak erős fájdalomcsillapítót és ezért kell jegelni
2012. máj. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

Az éjszakai fájdalom a fekvés miatt van. Próbálj magasított párnán aludni.

Fájdalom azóta?

2012. máj. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!