Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tehetek ez ügyben, van...

Mit tehetek ez ügyben, van valami megoldás?

Figyelt kérdés
Röviden: Egy verekedésbe keveredtem (nevezzük úgy, amikor négyen rádtámadnak éjszaka), amiben elvesztettem az elülsö 4 fogam. Voltam fogorvosnál, aki eltávolította a letört darabokat, de nem kérdeztem tőle, hogy mit lehet tenni! Lehetséges ezt valahogyan pótolni? Protézis, vagy valami hasonló? :/ jajj, nagyon félek, hogy nem...

2012. ápr. 11. 09:33
 1/8 anonim ***** válasza:
mit értesz azon, hogy eltávolította a letört darabokat? a fogak gyökerét is?
2012. ápr. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lehet részleges kivehető pótlással is pótolni, de mivel fiatal vagy /gondolom/, jobb lenne a híd, amihez két fogadat le kell majd csiszolni. Remélem, a 3-as fogaid maradtak meg, ps a 2 db egyesedet, és 2 db. kettesedet verték ki?
2012. ápr. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, a gyökeret is eltávolította. A 3as az a szemfog, ugye? (Bocsi, de nem értek hozzá, csak logikusnak tűnik...) Azok megmaradtak. Egyébként 20 éves vagyok.
2012. ápr. 11. 16:12
 4/8 anonim ***** válasza:
Annak örülhetsz, hogy azok maradtak meg. Szép hidat tudok javasolni rá, vagy ha sok pénzed van, implantátumot. Ha bepereled azokat, akik kiverték, kifizettetheted velük az implantátum, vagy a híd árát.
2012. ápr. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Picit késő perelni, meg ugye nem is tudom kik voltak. Mondták páran, hogy az egyik haverjuk mondta, hogy sejti kik lehettek... Ez nem egy perdöntő bizonyíték, sajna!


Egyetemista ként nem vet fel a pénz, úgyhogy a híd az szinpatikusnak tűnik! :D


Leírnád légyszives mit kell tudni róla? De akkor lehetséges mind a négyet pótolni, ugye? :)

2012. ápr. 11. 16:45
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha a szemfogadnak semmi baja, teljesen egészséges erős fog, akkor tud hidat csinálni.

Az sem olcsó mulatság azt tudnod kell.

Darabja 20e/db-tól a csillagos ég

Illetve a szentkirály utcai fogászati klinikán ha medikusok csinálják akkor csak anyag árat kell fizetni, az úgy 7-8e/db

Mivel híd, így ugye szükséges a két szemfogad is az 6db fog, az a 20e-rel számolva 120e Ft.

Az elkészítés annyi hogy a 2 fogadat lecsiszolja, lenyomatot vesz, a technikus megcsinálja a hidat, majd a fogorvos felragasztja és kész is.

2012. ápr. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Értem, és köszönöm! Egyszer végre normális választ is kaptam valakitől!

Ez tényleg egy kicsit drága, viszont szerencsére van félretett pénzem, azt hiszem megoldható!

Mostmár megnyugodtam, köszönöom mégegyszer! :D

2012. ápr. 11. 22:47
 8/8 anonim ***** válasza:

Én ilyen fiatalon tuti nem csináltatnék hidat. Lecsiszolni ép fogakat? Arról nem beszélve, hogy a hídnál törvényszerű, hogy a tartófogak 10-15 év után kilazulnak. Akkor mi lesz?

Közelről meg látszik, hogy nem a saját fogaid.


Én implantáltatnék. Örök élet, esztétikus. Drágább, de fiatal vagy még, vegyél fel rá hitelt, kérj részletfizetést, vállalj diákmunkát, stb. Meg lehet oldani.

2012. ápr. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!