Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ez micsoda mit csináljak...

Ez micsoda mit csináljak vele? Kb 1 év ota tünt fel hogy a fogaim tövénél "mintha vizköves lenne" 4-5 fogamnál vettem észre ilyen fehér vizkőszerű valami ha lekaparom akkor utána érzékeny ha hozzá érek és érzékeny a hidegre / melegre zománc lenne?

Figyelt kérdés
A 2 első fogamnál meg azt vettem észre minta "átláccó lenne a hegye" mitöl lehet ez? Lehet attol hogy van 2-3 lyukas fogam? Vagy valami vitamin hiány? Fogorvostol irtozom azt a lehetőséget hanyagoljuk :s 19f
2012. ápr. 12. 19:43
 1/4 anonim válasza:
nekem is ugyanez volt! mennyit szoktál fogat mosni? nekem attól volt hogy nem mostam eleget és túl sok cukros dolgot ettem. de lehet más miatt is, ez csak az én tapasztalatom.
2012. ápr. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A szuvas fogak rendbetételéhez pedig csak szükség lenne egy fogorvosra. Belsőleg c-vitamin, kalcium, d-vitamin...
2012. ápr. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt a "vízköves dolgot" fogkőnek hívják, ami ugyan az mint a lepedék (felgyülemlett baktériumok) csak elmeszesedett formában. Főleg az alsó metzőfogakon forul elő, azoknak is a belső oldalán és a fogak között. Ezeken a helyeken a legnehezebb tisztítani (ill. tisztán tartani) a fogakat.

Sajnos mindenkinél előfordul, ezért évente 1x legalább illik leszedetni. A rendszeres és helyes módszerrel történő fogmosás lassíthatja a kialakulását.

A legnagyobb veszélye hogy elhanyagolt esetben ínysorvadást okoz, ami pedig a fogak meglazulását, majd elvesztését jelenti. Ne aggódj, ez rád még nem vonatkozik, csak azért mondom el hogy megértsd - mindenképpen le kell szedetni - hacsak nem akarsz 30 évesen (vagy 20-on évesen, mert már egyre több ilyen eset van) fogpótlást csináltatni.

Semmiképp se kapard le, még akkor se ha direkt fogkő eltávolításra való eszközt vagy szert használsz! A fogkövet csak speciális, előre fertőtlenített eszközökkel csak fogorvos szedheti le! A fogkő alati rész jó esetben még (vékony rétegben) zománc, rosszabb esetben viszont a dentin (fogcsont) kerülhet felszínre alóla, ami rávezeti a hőt a fogban lévő idegre - ezért olyan érzékeny. Fogorvosi eltávolítás után is egy ideig érzékeny lesz a fogad, de ő pontosan látja hogy mennyit vehet le a fogkőből - házi lekaparással viszont roncsolódhat a még egészséges foganyag (amiből meg szuvasodás vagy gyulladás lesz).

Ezek az áttetsző végű fogak élesek is? Vékonyabbak, mint a többi? Mert ebben az esetben ez lehet természetes kopás a keményebb ételektől. Ha nagyon élesnek érzed, a fogorvos lecsiszolhatja, de igazából ez nem olyan nagy probléma.

Mivel irtózol a fogorvostól mondok pár érvet, hogy miért érdemes mégis elmenned :D

- a fogkő leszedés sztk-ban ingyenes, magán rendelőben 4-8 ezer forint (ez a legolcsóbb kezelések egyike)

- teljesen fájdalom mentes - max egy kis kaparó érzést fogsz érezni

- nagyjából 2-3 percig kell bent ülnöd a székben (ebben benne vannak az előkészületek stb., megnézi a többi fogadat)

2012. ápr. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Leszedés után pedig érdemes olyan fogkrémet használni, ami gátolja az újra képződését. És sikerrel használom.
2012. ápr. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!