Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi a teendő akkor, ha a...

Mi a teendő akkor, ha a fokrémtől kiszáradnak és kicserepesednek az ajkaim? Elképesztően fáj, kin, fáj minden fogmosás után. Ides tova már 10 éve, de most már nem bírom. Nagyon fáj?

Figyelt kérdés

Akármilyen, fogkrém. Ugyan ez van mindegyiknél ott tartok, hogy soha többé nem fogok fogat mosni. Leszarom! van olyan készítmény amit ere találtak ki?

Nagyon fáj már. Nem bírja az ajkam a fogkrémet.

Meg szerintem amikor mosom a fogamat akkor a fogkefének a "nyele" hozzá ér ajkamhoz és kidörzsöli.

Valami más kellene esetleg egy olyan spray amit gargarizálni kell és akkor az lemarja az az napi lepedéket a fogról.

Vagy nem tudom...valami csak ne fájjon már ennyire.


2012. ápr. 20. 21:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a fogmosás után nem mosod meg még egyszer vizzel a szádat. Ugyanis ha csal megtörlöd, az nem elég.
2012. ápr. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

neked még jobb nekem az egész fogsorom lüktet fájdalmasan,és az egész szám belülről csíp,éget fogmosás után..Gyűlölök fogat mosni én is, ki is szeret ha tudja hogy fájni fog.. Én sesodyne érzékeny fogakra való fogkrémet is vettem,jó drága is volt,de attól csak kicsit enyhűlt.Tudom mit érzel,remélem kapsz vmi jó tanácsot:)) Csak gondoltam leírom,hogy nem vagy egyedül..

Jah és kiöblítem normálisan én a számat vízzel,ezzel nincs probléma,az se segít,sőőt..

2012. ápr. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

de nagyon sokszor leöblítem, lemosom, letörlöm stb, stb...

de mindig ugyan az.

kb 5 éve minden fogmosás után rakok rá labellot, de sajnos most már valamiért az sem használ.

2012. ápr. 20. 21:48
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem is fájt az ajkam. Szégyen-nemszégyen már egy ideje nem mosom. Minden nap elrágok 2-3 szem rágót és meg van oldva.
2012. ápr. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Véleményem szerint nem a fogkrém a legfontosabb a fogmosás során, hanem a lepedék mechanikai eltávolítása. A fogak tisztán tartásában a fogkefe fejének formája és mindenekelőtt a fogmosási technika a legfontosabb. Az ételmaradékokból kialakuló lepedék egy nagyon könnyen letörölhető anyag – amennyiben minden nap lemossuk. Amikor megfelelő technikával mosunk fogat a fogkefe sörtéi maximálisan megtisztítják a fogak felszínét, és a fogselymezéssel kiegészítve a legjobb szájhigiéniát tudjuk kialakítani.


A fogkrémekben található anyagok szerintem nem lehetnek nagyon károsak a szervezetre, akkor nem engednék a forgalomba hozatalukat. Én személy szerint a fluoridmentes pasztákat kedvelem, de ha Ön teljesen elkerülné használatukat, akkor a fent leírtak szerint nem kell aggódnia. A szódabikarbónás fogmosást kétszer javaslom egy héten, a citrom elhagyásával. A többi napon fogkrém nélkül is tisztíthatja fogait."

2012. ápr. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

az előbb mostam fogat és lám, ha mosolyogni vagy beszélni próbálok szétszakad az egész szám.

nagyon fáj, csip, éget, és ki van repedezve!!!


girl:

én is éreztem azt a fájdalmat amit te, tudom milyen érzés.

szerencsére nekem elmúlt. Nekem olyannyira fájt, hogy csikorgattam fogam...nem tudom, hogy mitől múlhatott el.

Én szerintem a száj és a szájüreg ph értéke változik meg. És ezért van ez szerintem. Én is vettem rohadt drága szeretek, de semmit sem értek.

2012. ápr. 20. 21:55
 7/9 anonim ***** válasza:

Dentomin fogpor?

Xilites (fluoridmentes) fogkrém? [link]

Vagy ne moss fogat csak xilittel "fejezd be" a napod. :)

2012. ápr. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nemrégiben rászántam egy jó hetet.

Sajnos arra nem jöttem rá, hogy miért van ez a számmal, de Indiában a tehetősebb indiai emberek, családok elképesztő, de nem fogkefe és fogrém segítségével mosnak fogat. Van egy Indiában őshonos fa, aminek a levele ugyan olyan tisztítást visz végbe a szájban és a fogakban mintha megmosnánk a fogunkat.

Csak leszedik a fáról és elkezdik rágni, kutatók is alátámasztották, hogy JOBB ÉS EGÉSZSÉGESEBB mint bármely más mesterségesen előállatott fogrém. Csak rágni kell. 2-3 perc után pedig ki kell köpni. Az jó lenne nekem, de sajna Mo-n nincs ilyen fa.


De most az jutott az eszembe, amit a fogorvos mond, mi van ha lefekvés előtt megeszek egy vagy két almát. Az nem jó?

2012. ápr. 20. 22:28
 9/9 anonim ***** válasza:
A tüneteid alapján fluorid érzékeny vagy. Vegyél fluoridmentes mentes fogkrémet, ahogy az egyik előz válaszadó is mondta, de a Dentomin fogpor is nagyon jó. Egyébként nem tudom, hogy hogy mosod a fogaid - nekem soha nem ér hozzá a fogkefe nyele az ajkaimhoz, pláne nem dörzsöli. Ellenben (én is) fluoridérzékeny vagyok, a "normál" fogkrémektől kireped a szám széle, cserepes lesz a szám, ill. bell is fáj a szájnyálkahártyám.
2012. ápr. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!