Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit csináljak? Biztos jól...

Mit csináljak? Biztos jól járt el a fogorvos?

Figyelt kérdés
Hétfőn kellett volna kihúzni a fogam,de sajnos a fogorvosom beteg lett.Tegnap feldagadt arcal ébredtem.Nem annyira vészes,de azért látszik így elmentem egy másik dokihoz.Azt mondta gyulladt foggal nem lehet mit kezdeni.Írt Dalacint,amit egy napja szedek.Már le kellett volna menni a dagadásnak?Mennyi idő ez?Vagy menjek máshova?Ja és kamillázni jó ötlet?Vagy borogatni? Köszönöm

2012. ápr. 27. 12:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Így van, először le kell húzni a gyulladást. A Dalacin jó, de két nap kell, amíg hat, türelem. Kamillázhatod mellette, de a kamilla hatása lópikula a Dalacinhoz képest, szóval igazából nem oszt, nem szoroz, legfeljebb megnyugtat.
2012. ápr. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2012. ápr. 27. 12:16
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

szegfűszeget rágtam fájó bölcsességfoggal.

Közben iszonyatosan fájt, de kiölte belőle az ideget.

Régi népi gyógymód.

2012. ápr. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

2 fogműtétem volt decemberben. Be voltak gyulladva. Szerencsére egy nagyon jó szájsebészhez mentem.

Gyulladt fogat nem lehet kihúzni! Szedd a Dalacint, nekem 1 hét volt mire hatott utána húzták!!!

2012. ápr. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
És még annyi hogy a kamilla felesleges, borogatni meg a húzás után kell.
2012. ápr. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)És akkor foghúzás után újra be fog dagadni?Vagy akkor mire kell a borogatás?Még soha nem volt rossz fogam ugyhogy ne haragudj,de nem tudom mi a teendő..
2012. ápr. 27. 12:50
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Foghúzás után tuti bedagad, hiszen mégiscsak kiszedtek onnan egy fogat. Normál esetben ez másnapra elmúlik, de komplikáltabb esetben lehet, hogy napokig tart.
2012. ápr. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
attól függ, ha gennygyülem volt, "beolvadt" (úgy nézett ki egy részen az ínyed mintha vízibomba lenne akkor kis metszés kell, de gondolom nem az volt. Van amikor ki lehet ilyenkor húzni és a húzás helyén bocsátják le a gennyet, de erről vannak viták, amúgy tényleg van ilyen hogy gyulladt foggal... de ez nem ilyen egyszerű, de valószínűleg rendben van minden, ha nőne az arcod, vagy felmenne a lázad, vagy bármi baj lenne azonnal menj vissza, fontos nagyon!
2012. máj. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az a probléma ,hogy nekem pénteken csak az ínnyem dagadt be el is mentem a dokihoz felírt Dalacint 3x1 -et hétfőre kaptam időpontot amit rendesen beszedtem szombatra feldagadt az arcom a keresztszüleim a háziorvosom barátai így szombaton megvizsgált ő is írt egy antibiotikumot (Supplin) 2x1-et szombaton szedtem mind a kettőt vasárnapra a dagadás nőtt (szemem alá is) hétfőre van időpontom mondjuk elvileg engem gyökérkezelnek majd
2013. jan. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!