Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hosszanti repedés a fogon....

Hosszanti repedés a fogon. Ezért lehet érzékeny? (többi lenn)

Figyelt kérdés

napok óta érzékenynek érzem az egyik metszőfogamat.

nem fáj ,nem nyillal, és hidegre-melegre sem érzékeny. nem lukos, és tulajdonképpen semmi baja nincsen. Viszont van rajta hosszanti irányban végig egy nagyobb és egy kisebb repedés. Ezek régóta rajta vannak, eddig nem okoztak semmilyemn problémát. Rendszeresen járok orvoshoz, aki minden alaklommal megvizsgálja a fogaimat.nem mondta, hogy ezzel a foggal lenne gondd.nem tudom mit kelene tennem. érzékeny, érzem hogy ott van. Három napja tart ez. vettem azóta érzékeny fogra való fogkrémet, és fogínyecsetelőt. gyanaokdtam arra hogy az éjszakai csigorgatás miatt lehet, de ezt tegnap elvetettem.illetve arra is, hogy fogínysorvadáso mvan, mert az ínyem kicsit fentebb van huzodva. nem tudomm mi lehet. erre az orvos tud egyebet mondani annál hogy vigyázzak rá?



#repedés #íny #fog #fogkrém #ecsetelő fogorvos
2012. ápr. 26. 07:44
 1/6 anonim ***** válasza:
A fognyakad lehet érzékeny, a zománc cement határnál. Használj zöld Elmex, vagy Sensodyne fogkrémeket, amit pakolás képen is feltehetsz az érzékeny fogaidra.
2012. ápr. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ja és legközelebbi fogászati időpontom május 9 -re van. nem akarom felfújni, és bebeszélni magamnak a hülyeségeket, most azon gondolkozom hogy megvárjam e ezt az időpntot, vagy menjek el ügyeletre? (SZTKról beszélünk)
2012. ápr. 26. 07:48
 3/6 A kérdező kommentje:
igen . Zöld Sensodyne-t vettem, és három napja azzal mosom.
2012. ápr. 26. 07:50
 4/6 anonim ***** válasza:

Bocsi, én nem tudok válasszal szolgálni, csak azt szeretném kérdezni, hogy pontosan mi a neve annak a zöld Sensodyne fogkrémnek?


Nekem is érzékenyek a fogaim, pedig csak 21 vagyok, én eddig rosszul mostam fogat, miközben nem is tudtam róla, és lett egy szép kis fognyaki kopásom...

2012. ápr. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
a kérdésedben benne van a válasz:D nem értem : zöld színű Sensodyne menta
2012. ápr. 27. 08:15
 6/6 anonim válasza:
bizonyított elvileg a SENSODYNE Repair & Protect termék hatása, (nem reklám) kend be vala a fogaid és hagyd rajta, ha tényleg ez a baj. Ha viszont komolyabb fájdalom alakulna ki menj el előbb, de a zománcrepedésekkel semmi gond nincs, ez valószínű, hogy neked van, ellemben a hosszanti törések bajosabbak, és elég nehéz a diagnózis néha, de a régi repedés jelző miatt nagyon kétlem hogy ez utóbbi lenne
2012. máj. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!