Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Genny az ínyemen. Mitől lehet?

Genny az ínyemen. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Már egy ideje az egyik fogam alatt van genny az ínyemen, amit mindig kinyomkodok, de visszajön. Emiatt gyökérkezelték a fogamat, azután egy darabig nem tért vissza a probléma. A fogam felette egyébként nem fáj, néha amikor rágok ott valamit belehasít, de elmúlik.

Mitől lehet ez a gyulladás, ha már a gyökere is ki van pucolva ?


2012. máj. 8. 14:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen, gyökérkezelt fog gyökérnél újra begyulladt. Ismét kell gyökérkezelni, nekem nem lehetett, mert csapos fog volt, így rezekálták.
2012. máj. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem jó a gyökértömésed. Menj el szájsebészetre, és ott megresekálják/resectio=gyökércsúcs csonkolás/ a fogadat, ha meg akarod tartani. Ha nem, akkor minél előbb húzasd ki, mert a genny átrághatja a csontot is.
2012. máj. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

úristen utolsó, ez a gyökércsúcs csonkolás nagyon brutálisan hangzik :((( és félek tőle nagyon. az újragyökérkezelés nem lehet elég ?

kihúzatni sem akarom.

2012. máj. 8. 15:42
 4/5 Diarmand ***** válasza:

Nem biztos, hogy elég az re-gyökérkezelés. Ha a fogad gyökere visszahajlik egy kicsit, vagy szimplán görbe a vége, akkor nem tudják teljes mértékben kitisztítani, így az ott lebzselő bacik miatt megint begyullad és gennyes lesz.

Végső megoldás - nem, nem a Halál :) - a húzás, de azt tényleg csak legvégső esetben. A gyökércsúcs-csonkolás meg csak annak hangzik. Csonkolás, vér, fájdalom... a filmekben persze :)


A gyakorlatban, megmetszik az ínyed, hogy le tudják szedni a fogadról a gyökér láthatósága miatt, majd kiszedik a foggyökered végét/csúcsát. Állítom a fogvésés sokkal szörnyűbb, hidd el, tudom miről beszélek. Mikor kalapáccsal meg vésővel mennek neki a szádnak ;)

Amúgy az is kibírható, még mindig élek. Az injekció, meg zsibbaszt, max kérsz még egyet :)


Kitartás és menj el.

2012. máj. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
a gyökércsúcs csonkolástól ne félj! kapsz injekciót, utána semmit nem érzel belőle. én végig csukva tartottam a szemem közben, semmit nem éreztem, azt se tudtam, mit csináltak. valami fúrót is berregtettek ott, de abból se érezni semmit! ha valamitől, attól biztosan nem kell félni. műtétnek nevezik, de még egy foghúzást jobban lehet érezni, mint ezt. szóval ha ez lenne a megoldás, csak bátran!
2012. máj. 9. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!