Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Antibiotikumot kaptam a...

Antibiotikumot kaptam a dokitól fogdagadásra, de csak 1 hét múlvára volt időpont hozzá. Most egy gennyes zacskószerúség van a fogam gyökerénél és irtóra zavar. Kilyukaszthatom hogy kifollyon a genny? Lesz abból baj?

Figyelt kérdés
2012. máj. 9. 21:18
 1/8 anonim ***** válasza:

szerintem várd meg a dokit vele, az íny nagyon érzékeny a gyulladásokra, komolyabb baj is lehet a újabb fertőzést kap.

Kellemetlen de várjál.

2012. máj. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én kilyukasztanám.
2012. máj. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szegfuszegteaval oblogesd, de melegen, es tegyel fel meleg borogatast kivulrol, ez segiteni fog.
2012. máj. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Akutt gyulladást nem melegítünk!!! Szövődmények jöhetnek létre! Fizioterápiában ez az első amit megtanítanak. A szegfűszeg mehet bár csak a közelébe tedd ne közvetlenül a sebre.

Kívülről jeget. Csomagolj jeget ruhába ne érintkezzel közvetlenül a bőröddel, és egyzserre max 5 percig tartsd oda, azután pihentesd egy félórát amíg vissza melegszenek a szövetek és újra oda teheted. Esetleg ne közvetlenül a fog fölötti bőrre mert érzékeny lehet.

2012. máj. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez nem sürgősségi eset lenne?
2012. máj. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Diarmand ***** válasza:

Nem, ez nem sürgősségi eset. Begyulladt a foggyökér a felgyülemlett gennytől és az antibiotikum ezt hivatott eltüntetni. Max jegeld (semmi esetre se melegítsd), de azt sem szükséges. A gennyzacskót meg szúrd ki vagy nyomd ki, mert azzal is hamarabb fog lelohadni a duzzanat - elvégre a gennyet el kell onnan tüntetni, ezzel csak magadon segítesz.

A szegfűszeg meg a többi hülyeség most nem kell, mert ha fáj is, amit kétlek, akkor sem segíteni (egyébként hasznos sima fogfájásnál - már akinek).


Szóval szedd a dalacint, nyomd ki a gennyet.

2012. máj. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
arra vigyázz, hogy steril kézzel és eszközzel érj csak oda, ha esetleg kilyukasztod
2012. máj. 10. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi a tippeket, egyenlőre várok mi lesz holnapig, ittam sört segít elviselni :(
2012. máj. 10. 01:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!