Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nyálcsatorna eldugulás,...

Nyálcsatorna eldugulás, nyálkő. Normális ha egyből műteni akarják?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nemrég jártam a fül-orr-gégészeten, mert a nyelvem alsó részén megjelent egy henger alakú, folyadékkal megtelt vmi, olyan mint egy ciszta. Van amikor kicsi, de van amikor megtelik nagyon, mint most is, és dinnyemag nagyságú.

A doki megnézte, szondát nem tudott használni, mert épp elfogyott. Megpiszkálta, felszakadt egy kicsit. Aznap szépen össze is ment estére. Mára viszont megint megtelt.

Miután úgymond nem tudott vele mit kezdeni múltkor, csak megpiszkálta, azt mondta h meg kell műteni.

Nem lehet h a szondával, és egy kis tágítással is megoldható lenne? Hisz nem volt raktáron szonda, meg se tudta próbálni. Normális ha egyből műtétre küld?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. máj. 20. 21:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
De igazad van. A műtétnek lehetnek veszélyei is. Lebénulhat a fél arcod.Minden képpen először a szonda!
2012. máj. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szájsebészetre menjél a problémáddal.

Első voltam.

2012. máj. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ne olyan műtétet képzelj el, hogy elaltatnak meg minden.

Helyi érzéstélintésben kb. 5 perces művelet.

2012. máj. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Vagy ők az egész nyálmirigyedet ki akarják venni?

Mert azt ne hagyd.

2012. máj. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az egyik (néhai) barátom nyelvgyök-rákba halt bele. ( +32) Állítólag volt olyan kis izé a nyelve alatt, maga kezelte valamivel. Amikor már orvoshoz ment, menthetetlen volt. A Honvéd Kórházba kezelték. Tehát nem pancserok voltak...Én a helyedbe nem sz@roznék. Futnék, ha a doki mondja...
2012. máj. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Utolsó, a nyelvgyök az nem a nyelv alatt van.

A rákot meg felismerte volna egy fül-orr-gégész.


Persze ezzel nem azt mondom, hogy ne hallgasson az orvosra, hanem azt, hogy menjen el még legalább egyhez.

2012. máj. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ez egy sima mucocele, aminek a kezelése kimetszés. Épp ma tanultam:D
2012. máj. 21. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha látsz egy citromot, és összefutna a nyál a szádban, de nem tud, érzel e fájdalmat?
2012. máj. 21. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Huh mennyi válasz:)


"Vagy ők az egész nyálmirigyedet ki akarják venni? "


Nem az egészet, a doki azt mondta h helyi érzéstelenítés lenne (bár eleinte altatásban gondolkodott), és egy kis metszéssel eltávolítaná a nyelvemről.


"Ha látsz egy citromot, és összefutna a nyál a szádban, de nem tud, érzel e fájdalmat?"


Nyálam van rendesen, és nem is fáj. Amikor nincs felduzzadva annyira, akkor észre sem veszem h ott van. Csak amikor nagyon feltelik, és akkora lesz mint egy dinnyemag, akkor olyan érzés mintha vmit beraktak volna nyelvem alá. Plusz ha eszek, akkor ugye néha akad a fogamba, és egy idő után akkor kezd fájni, de akkor is csak a fogak miatt.


Olvasgattam ilyenekről neten, és ott sokan írták h megszondázták nekik ezt a kis vmit, plusz kitágították a nyálcső végét, és utána elmúlt. Ezért volt fura h engem egyből elküldenek kimetszetni, mikor meg sem próbált szondázni. Ezért nem tudom h mi legyen. Sajna pasi létemre eléggé félek az orvosoktól:) Volt már 2 anyajegy műtétem régebben, azokkal nem volt gondom, 1 belső szemhéj műtétem, ott majdnem elájultam:D Múltkor a gégészeten is vizsgálat közben már kezdtem csillagokat látni:) Ezért próbálnék meg a műtét helyett vmi mást:D De ha nem lehet,akkor marad az:/

2012. máj. 21. 07:15
 10/12 A kérdező kommentje:

"Helyi érzéstélintésben kb. 5 perces művelet."


Az anyajegy műtétem is kb 5 perc volt, nem is éreztem közben semmit. Itt hány varratra számíthatok vajon? Gondolom kevésre. Rettegek az ilyen beavatkozásoktól. Nem tudom h miért, de minden dokinál elfog a rémület:)

Amúgy felszívódó varratot szoktak ilyenkor adni, vagy rendeset, amit később úgy vesznek ki? Az anyajegy műtétemnél az asszisztens bent hagyott egyet, és nekem kellett otthon kiszedni:/ Szóval ezzel is megjártam már:)

2012. máj. 21. 07:35
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!