Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A visszahúzódott íny még...

A visszahúzódott íny még "visszaállítható" orvosi segítséggel? Milyen gyógyszer, fogkrém, stb van, ami tényleg segít?

Figyelt kérdés

Egy ideje vérzik a fogam fogmosáskor,de nem foglalkoztam vele,gondoltam csak azért van,mert sietek,és jobban dörzsölöm. Most viszont észrevettem,hogy alul az első fogaimon lentebb van az ínyem.:S Nagyon megijedtem,még csak 22 éves vagyok,nem akarom,h kihulljanak a fogaim!!:'(

Anyukámnak és az egész családjának műfogsora van,de nem figyelt rám jobban mégse,nem hívta fel rá a figyelmem,h miért,én meg úgy gondoltam,elég,ha fogat mosok,és nem lehet baj. De mégis:'(



2012. máj. 21. 11:31
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Orvoshoz kéne menni mondjuk -_-
2012. máj. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Amint tudok,elmegyek orvoshoz!!-.-

Csak addig is kíváncsi vagyok,másoknak a tapasztalataira!

2012. máj. 21. 11:43
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szedesd le a fogköveidet, ha vannak, mert azok is nyomják lefelé az ínyt. Változtass a fogmosási szokásodon, ne le-föl mozgasd a fogkefét, hanem alulról felfelé, söprögető mozdulatokkal mosd az alsó fogaidat, a felsőket, meg felülről lefelé történő söprögető mozdulattal keféld. Ha nagy mértékű az íny visszahúzódás, műtéttel még lehet segíteni azon, hogy ne veszítsd el idő előtt a fogaidat.
2012. máj. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Remélem,ez még nem számít nagy mértékűnek,de kicsit megnyugodtam,hogy van még segítség!
2012. máj. 21. 11:54
 5/8 anonim ***** válasza:
Elektromos fogkefe használatát javasolom. Azzal nem lehet elszúrni a fogmosás technikáját.
2012. máj. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Fizu után veszek is!
2012. máj. 25. 12:14
 7/8 anonim válasza:
100%

Nekem is visszahúzódó az ínyem, de sokkal súlyosabb, mert alul-felül fel ill. le van csúszva az ínyem. Hiába használok elektromos fogkefét, nem ér semmit.

Parodontológusnál voltam, ő csak a műtétet javasolja, ami azért nem egy kis beavatkozás.

A sors fintora, hogy a fogaim amúgy egészségesek.

2012. máj. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

:S szegény!

Egyébként nekem is egészségesek a fogaim,meg többen mondták már,h szépek,de olvastam,h ínyproblémák miatt több fog hullik ki,mint a fogak rossz állapota miatt:S:(

2012. máj. 26. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!