Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogamnál gennyzacskó fúrás...

Tramtram kérdése:

Fogamnál gennyzacskó fúrás után. Mit tehetek vele?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 2 napja voltam fogorvosnál, mert hihetetlenül fájt a fogam és feltelt gennyel. Azt mondta nem húzza ki mert az nagyon fájna a genny miatt, ezért felfúrta a fogam, hogy szabadon távozzon a genny. Mellette azt mondta a felfúrás után azonnal elmúlik a fájdalom, mert megszűnik a nyomás. A genny nagy része szépen le is jött a fogamon öblögetéssel és szívással, de egy kis rész maradt, ami nem akar lejönni, és nagyon feszít, szinte ugyanúgy fáj a fogam mint eddig. Ezt a zacskót kibökhetem? Gondolom akkor megszűnne a nyomás, és lejjebb menne a duzzanat az arcomról is. Már egy hete nem tudok enni és aludni rendesen, és csak jövő csütörtökön megyek vissza dokihoz, hogy kihúzza. Előre is köszönöm a válaszokat!

2012. máj. 25. 09:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Bökd!
2012. máj. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egy steril tűvel kibökheted, de szerintem inkább csak szívogasd a fogadat.
2012. máj. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem akar lejönni szívással, mert a többit is úgy szívtam le, hogy szépen nyomtam az arcom közben, és lejött. De ez mintha nem is a csatornában lenne, hanem egy külön zacskó lenne. Mert hiába szívom már a fogam semmi nem jön le :/ A bökésen gondolkodom, de félek tőle nagyon, mert írtózok az ilyentől. Viszont már meg őrülök a fájdalomtól. :(
2012. máj. 25. 10:02
 4/9 anonim ***** válasza:
Meleg borogatást is tehetsz rá,/vagy Infra lámpázd/ attól beolvad a genny, és ürülni fog tudni a gyökércsatornádon át.
2012. máj. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Melyik fogról van szó?
2012. máj. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A bal felső szemfogam a beteg fog, de a meleg borogatás és egy alvás után le tudtam szívni teljesen. Köszönöm szépen a válaszokat, már nem is fáj. :)
2012. máj. 25. 19:51
 7/9 anonim ***** válasza:

Na, akkor az a lényeg, hogy már nem fáj! :)


Egyébként milyen állapotban van a fog, biztos, hogy nem lehet gyökérkezelni?

2012. máj. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem sajnos nem, elég rossz állapotban vannak a fogaim, majd pótolni kell őket, ami sajnos nem olyan pénztárcakímélő de sajnos ez van :/ :)
2012. máj. 26. 15:18
 9/9 anonim válasza:
0%
Szúrd ki, turmixold össze egy kis répával, zellerrel és a család tagjainak izzadtságával és idd meg! Le fogsz fogyni tőle, hidd el nekem, tapasztalatból mondom!
2012. jún. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!