Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől lehet hogy csak az alsó...

Mitől lehet hogy csak az alsó fogsora rossz?

Figyelt kérdés
Barátnőmnek a felső fogsora szép, szabályos, fehér, felül nincs lyukas vagy tömött foga. De alul elől össze vannak torlódva és ahol összeérnek ott ilyen ívesen lyukas a széle és fekete és az alsó hátsó fogainak, szinte mindnek, a külső oldalán ahol összeér az ínnyel ott is lyukas és néhánynak a rágófelülete is. Hogy lehet az hogy ilyen különbség van az alsó és felső fogai között? Hisz ugyanabba a szájba vannak, ugyanúgy ápolja.
2012. máj. 31. 10:50
 1/9 anonim ***** válasza:

Látni kellene, bár én nem vagyok fogorvos,se fogtechnikus...nem lehet,hogy csak a felső fogsorát szokta rendszeresen mosni?

Ez megmagyarázná...lehet betegség is(olyan,amit nem köt mások orrára)...

2012. máj. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Remélem azért kezelve vannak azok a fogak. Fogselymet kellene használni. lehet hogy felül elférnek a fogai, alul pedig nem ,és mivel annyira szorosan állnak, így nem tudja megmosni rendesen fogkefével. A közti réseket meg fogselyemmel nem tisztítja, így azok szuvasodni kezdenek.
2012. máj. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Az nem logikus hogy felül mossa, alul nem. Miért ne mosná alul ha már felül megsikálta?

Nincsenek neki kezelve. :S

Nem hiszem hogy a torlódás miatt lenne, mert csak az első 4 van egymáson a hátsók ugyanúgy vannak mint felül, meg nem is a fogak között van a lyuk, hanem az oldalán.

2012. máj. 31. 11:07
 4/9 anonim ***** válasza:
Vannak olyan emberek akik inkább csak azoknak a fogaknak az ápolásával foglalkoznak ami látszik. Ami ha jobban belegondolsz a felső fogsor első hat foga. Mert neki is az tünik fel a legjobban és azokat jobban megsikálja a többit pedig hanyagabbul. A hátsó fogakhoz meg lehet nem úgy fér hozzá, ezért jó egy kis fejű fogkefe, akár gyerek fogkefe. Nekem is alul romlanak jobban a fogaim, szerintem ez sokmindentől függ.
2012. máj. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

előző vagyok,

a barátomnak is inkább csak az egyik oldalt romlik a fogam, és a fogorvos sem tudja miért, azt mondta ott is mossa alaposabban mert ott lehet nem elég alapos azért romlik jobban ott.

szóval szerintem ez egyénfüggő kinek hol romlik jobban

de biztos hogy nem megfelelő technikával mos fogat

2012. máj. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy azok is látszanak neki, és elég visszataszító látvány mikor beszél vagy nevet. Valahogy majd megbeszélem vele hogy menjen el fogorvoshoz, de nem tudom hogy hozzam fel neki, mert még nem régóta vagyunk együtt és nem akarom megbántani.
2012. máj. 31. 12:20
 7/9 anonim ***** válasza:
Hány éves a barátnőd?
2012. máj. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
16, két hónap múlva 17 lesz.
2012. máj. 31. 13:51
 9/9 anonim ***** válasza:
akkor elég hamar romlik a foga :(
2012. máj. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!