Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi a garancia arra hogy a...

Mi a garancia arra hogy a fogorvos csak a szuvas fogrészt furja ki és nem az egészséges részeket is?

Figyelt kérdés

Van egy sztk-s fogorvos akihez tartozom, sajnos..

Már a 4 ik kezelésére fogok menni a héten, de sosem hallgat rám mert Ö az "ORVOS" már 3 szor eljátszottuk hogy 2x kell neki beadni az érzéstelenítöt mert állandóan kimegy mire sorra kerölok.. Elöször mikor beadta, kikuldott és addig mást csinált aztán mire sorra kerultem kb 45 perc mulva már kiment a hatása az injekciónak, én ezt jeleztem is neki Erre elkezdett okoskodni velem hogy az nem mehet ki mert ennek 2-3 orán keresztul kell tartania , és hogy nem adhat be másikat meg ki kell bírni... Bocs de birja ki ö !!

Azóta állandóan mondom neki hogy ne adja be elsöre, felesleges ugyis még egyet be kell utánna. De nem is foglalkozik vele amit mondok! Nem tudom mit képzel hogy azért mondja a beteg a tapasztalatait mert rosszat akar magának?

Komolyan nem értem mi játszódik ennek az orvosnak a fejében!

Az aszisztensével is olyan vékony hangon kommunikálnak mint az egerek, nem is érteni öket!

Legutöbb egy nagy örlö fogamat csinálta és olyan agressziven és gyorsan furta, hogy nekem ugy tunt nem is igazán nézi mit csinál csak jól kifurta az egészet hogy csak a kulsö váz maradt, az inyemet is megsértette és egy kicsit a mögötte levö fog zománcát is, de már szóvá se tettem.


Jelenleg ez a fogam gyökérkezelésre vár, de megítélésem szerint nem volt annyira tönkremenve mint amennyire kifúrta, 2 hete várok idopontra.

Probatomés van benne meg vmi gyogyszeres pamacs, folyamatosan fáj és kisugárzik mindenfelé a szemembe a fulembe az államba a halántékomba.

Amíg nem nyűlt hozzá addig egyáltalán nem fájt néha érzékeny volt egy kicsit a hidegre, de ez az állapot számomra is meglepö ami most van.


Nem ez az elsö gyökérkezelésem csak eddig fizetos orvosokhoz jártam, nade ugye a válság.


A másik orvosoknál sosem jártam még hasonlóan pedig olyan fogamat is mentették már meg amiböl ömlött a genny.


2009. júl. 1. 01:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Figyelj, erre nem tudok mást mondani, hogy ki kell nyögnöd azt a lóvét magándokira. ez aki jelenleg kínoz (jobbat nem tudok rá írni)egy szakmailag megkérdőjelezhető idióta. én sose mennék sztk-shoz, pedig engem sem vet fel a pénz, elhiheted. nekem is 1 hónapig gyökérkezelte a fogamat tavasszal egy magándoki, de inkább nem vettem tavaszi ruhákat és az egyéb extra kiadásaimról is lemondtam, de sztk-s dokihoz soha!!
2009. júl. 1. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Hát nekem hasonló tapasztalatom van. Szülés előtt nagy hassal pénz hiányában csillagokat látva én is STKba mentem . Nekem is kiment a hatása, nekem se hitte el..... Most megint kéne mennem és a maszekra most nincs, de nem merek menni. Nagyon rosszak a tapasztalatok. Tényleg meg kell fizetni a jót.
2009. júl. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előzőekkel! Az SZTK orvos = hentes és mészáros. (Tisztelet a kevés kivételnek!) Próbáld megoldani a magánpraxist valahogy! Nincs egészségpénztárad? Arra is lehetne elszámoltatni.

Én 1,5 hónapja kezdtem járni egy magánrendelőbe (teljes tömés csere 4 fogban: amalgán ki helyébe fényrekötő, fogkő levétel, gyökérkezelés, fogfehérítés). Soha nem vártam 1 percet sem! A doki kijön a váróba értem, bekísér, beszélget, ha végzett kikísér az ajtóig. Apró dolgok, de olyan fontosak! Panoráma röntgennel kezd, hogy lásson mindent és ne kelljen találgatni, hogy mi lehet bent. Tegnap kaptam életem első gyökérkezelését. Nem mondom, hogy nem voltam előtte bekakilva! Semmit nem éreztem! Semmit! Azt javasolta a doki, hogy nem ad kezdésnek fájdalomcsillapítót, mert szerinte nem kell (elhalt a fogam a tömés alatt), de amint érzek valamit, emeljem fel a kezem, azonnal megáll és beadja. Nem volt rá szükség. 1 órát ültem a székben, de nem bántam, mert lassan fokozatosan dolgozott. Én is féltem, hogy tovább ne fúrjon, mint kell, de nagyon lassan haladt befelé. Inkább többször mért, mint fúrt. Egyébként ők már nem Lydocaint, hanem Ultracaint használnak ami attól 4x erősebb és sokkal hamarabb hat. Én már a szurit sem szoktam érezni, mert már akkor is nyom egy picit amikor szúrja. Kb. 30 másodperc után nő létemre is már simán bevállalnék egy kocsmai verekedést is, annyira nem érzek semmit. :)

Sokba kerül, tudom, de valahogy mindig megoldom, mert nem vagyok hajlandó a boncoldába menni, nincs időm egy egész napot ott ülni és ide nem jövök gyomorideggel!

Priviben küldhetek nevet és címet!

2009. júl. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Utolsó, mennyi ez eddig? Ha nem titok.:))
2009. júl. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

09:27 [link]

Így egyszerűbb! Lehet számolni!

Ha szépen lassan havonta 1-2 fogat megcsináltatsz, ki lehet bírni!

A fogfehérítést még nem csináltattam meg.

2009. júl. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

08:44 vagyok

Olyan 100 körül járok összesen, de nem bánom! Egészségpénztárból is tudod finanszírozni! Én amióta megvan nekem nem nyúltam hozzá csak gyűjtöttem, így most erre jól jön! Egyszer kell kifizetni, után csak szinten tartás.

2009. júl. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Már bocs de miért fizetnék külon fogorvosért amikor Levonják évek ota a fizetésemböl a TB-t meg az egyéb dolgokat?

Ez nekem járna ingyen is!

Kár hogy mindenkinek ilyen a hozzáállása, hogy inkább elódalog és fizet valaki másnak!


A Sok nyugdíjjas meg mind az utánnunk befizetett tb-kbol csináltatja magának ingyen a mufogsorát!!!

Mnjen odébb a franc inkább megvároma parkolóba aztán eltöröm mindkét kezét hogy többet ne praktizáljon az ilyen korrupt mocsok!

Talán a helyettesítö doki normálisabb lesz!

2009. júl. 1. 10:36
 8/12 A kérdező kommentje:

Ha valaki nem képes ellátni rendesen a munkáját, akkor NE foglalja a helyet!!!


Van elég lehetöségre váró munkanélküli és pályakezdö fiatal!

Nincs Szukség az ilyen és ehhez hasonló "Orvosokra"

2009. júl. 1. 10:39
 9/12 anonim ***** válasza:

08:44 vagyok

Tökéletesen igazad van, egyetértek! Ezt én meg sem kérdőjelezem! Én is fizetek TB-t 20 éve és nem is keveset (nem minimálbér után). Ez lenne a normális: be az SZTK-ba és szolgáltatást kapni, de nem ez van! Én egyedül nem tudom megreformálni az eü rendszert! És amíg ki tudom fizetni azt, hogy valamim ne fájjon, ki is fogom!

2009. júl. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

08:44 vagyok

Ja, és soha egyetlen napot nem töltöttem kórházban és nem szedek semmilyen gyógyszert sem! Szóval eddig csak fizettem befelé...

2009. júl. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!