Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan folyik egy fogfehérítés...

Hogyan folyik egy fogfehérítési eljárás?

Figyelt kérdés
Légyszi olyanok írjanak akik már átestek ezen a orvosi "beavatkozáson" (Más is de leginkább ők)
2009. júl. 2. 20:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Van a lézeres eljárás és van az otthoni. Én az otthonit választottam mert az olcsóbb. A lényeg hogy bármelyiket is választod előtte az összes fogadat megnéznik, nem kell e betömni, kihúzni ..stb. Csak egészséges fogakat lehet fehéríteni (különben beszarnál a fájdalomból). Az otthoni fehérítés: levették a foglenyomatot, ebből csináltak egy műanyag sínt. Aztán már csak a fehérítő krém van hátra. Meg van adva hogy mikor melyiket kell használni. A sínbe kell rakni, aztán abba alszol egy hétig. Azalatt a hét alatt semmi cigi, szénsavas üdítő, kávé..stb. semmi olyan ami savas, vagy színezék van benne (pl tilos a paradicsom is). Azért kell vigyázni mit eszel iszol mert ilyenkor teljesen megnyilik a fogzománc és sérülékenyebb a fogad, illetve ilyenkor mivel "nyitva" van, belemegy a színezék. Ez tavaly 100 ezrembe került. Meg voltam elégedve az eredménnyel, csináltam előtte-után a képet, jól látszott mennyire lett fehér. Ha minden jól megy 1-2 évente kell újracsinálni. Nekem megérte.
2009. júl. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Rendelői fehérítés: fogkőeltávolítás és egyéb szükséges kezelések (pl. tömés) után zajlik.

1. szájterpeszt helyeznek a szájba, ami megakadályozza, hogy az ajkak a foghoz érjenek és segíti a könnyű hozzáférést.

2. izolálják az ínyt (rákennek egy speciális anyagot, ami fényre megszilárdul)

3. felkenik a fehérítő anyagot a fogak külső felszínére

4. megvilágítják egy kék színű lámpával bizonyos ideig (az időtartam a fehérítő anyag típusától függ)

5. lemossák a fehérítő anyagot


majd a 3. 4. 5.lépést megismétlik még 2 szer.


Az utolsó adag fehérítő anyag eltávolítása után eltávolítják az ínyről az izolációt.


öblögetés


kész :-)

2009. júl. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mennyibe kerül?
2009. júl. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ahova én megyek ott csak 39.000Ft lézeres,és ingyen fogkőeltávolítás van,sópolírozással:)

Pannónia Dentál

2010. nov. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!