Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Okozhat az amalgám tömés 2...

Okozhat az amalgám tömés 2 hetes fogfájást vagy inkább az idegekkel lehet vmi probléma?

Figyelt kérdés
Kb. 2 hete elkezdett megint fájni az egyik fogam amelyben amalgám tömés van kb. 5 éve ( már előtte is tapasztaltam ezt de akkor az orvos azt mondta nem lát kívülről semmit sem rajta és "feleslegesen" nem szeretne hozzányúlni viszont ha újra elkezd fájni akkor menjek vissza és csinál neki vmit most már <--ez fél éve volt )ezt a 2 hetet viszont folyamatos fájdalom csillapító szedéssel tudom "túlélni".
2012. jún. 11. 16:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Az amalgámnak egyik hátránya az, hogy zsugorodik egy idő után, és nem lesz jó a széli záródása. Ha az orvos nem lát ilyesmit, az is elképzelhető, hogy annak idején nem bélelték alá a tömést, és vezeti a hőt az amalgám. Ettől is begyulladhatott a fogad. Ki kell cserélni a tömést, ha a lyuk nem érte el a pulpa kamrát, semmi probléma nem lesz belőle. Viszont, ha annyira mély a lyuk, akkor gyökér kezelni kell a fogadat. Azt, hogy jól zár e a tömés, vagy hogy a tömés alá szuvasodott e a fogad, egy RTG felvételen meg lehet látni.
2012. jún. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én kiszedettem. Volt egy olyan nagy bumszli amalgám az egyik fogamban, hogy rendesen mindig ilyen fémes ízt éreztem tőle és állandóan fájdogált. Elmentem fiztetős fogorvoshoz, hogy szedjék ki, és 3 fogorvosból 2 nem akart hozzányúlni, de nem adtam fel, mentem tovább másikhoz. A harmadik kiszedte, kicserélte fehérre, és sokkal jobb lett utána. És már ez is volt vagy 5 éve, és semmi baja, nem is látszik, meg nem is fáj.
2012. jún. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2 hete...az már régen rossz..(1-2 nap esetén esetleg még a szervezet leküzdi, de 2 hét...)

az már gyökér kezeléses lesz rosszabb esetben húzás.

Ha túl sokáig húzod nem tud ürülni a genny, létre jön a genny zacskó, aztán meg jelenik a láz is.


Arról nem beszélve hogy a fájdalom csillapító huzamosabb használat a többi szervnek se jó. (máj vese)

2012. jún. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!