Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Megcsináltatnátok a helyemben?...

Megcsináltatnátok a helyemben? (Részletesebben lent)

Figyelt kérdés

A fogaimról lenne szó, szabályoztassam e. A gondom az hogy nem lenne túl egyszerű, mert a szemfogaim még tejfogak. Megvan felettük a maradandó is, csak éppen kicsit ferdén fekszenek, ezért nem nyomta ki a másikat. Panoráma röntgent csináltak, szép gyökere van a tejfognak, de nem lehet tudni, hogy 5 esetleg 15 év múlva esik e ki. Több megoldást javasoltak, de azt mondták nem szerencsés ha fenn marad a csontfog, mert ciszta is kialakulhat rajta.

1.: szabályozzák, a tejfoggal, a maradandót pedig kiműtik, ha pedig később kiesik a tejfog, vagy össze lehet húzatni a rést, vagy pótlást csináltatni.

2.: kihúzzák a tejfogat, felvágják az ínyt és lehúzatják a maradandó fogat, ugyanúgy kis tappancsot tesznek rá mint a többire és úgy. De megvan az esély hogy a tappancs elengedi a fogat, akkor újra vágás és a többi..


Azt mondták, minimum 2, de 3 év is lehet. 19/L vagyok, most megyek egyetemre, nem tudom bele merjek e vágni, vagy hagyjam így, résesen. :/

Még annyi, hogy a porcelán fogszabályzó kevésbé feltűnő, mint a fém?


[link]


[link]



2012. jún. 12. 11:51
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
ja és ha kihúznák a tejfogat, addig ott lenne egy rés, és eléggé látható..
2012. jún. 12. 11:56
 2/15 anonim ***** válasza:

szerintem tök cuki fogsorod van :D

de ha szabályzásra van szükség, akkor én belevágnék a helyedben. (én 21 évesen rakattam fel, és több szaktársamnak is volt, szóval az, hogy most mész egyetemre, ne legyen fékező tényező :D )

Ami a fogszabit illeti én vegyes verziót kértem, vagyis az elülső, jól látható fogakon nem fém van, sokan észre sem veszik...hátul meg fém, azt nem látja senki.

2012. jún. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
tényleg? nem is tudtam hogy úgy is lehet csináltatni:D arra emlékszel esetleg hogy úgy mennyi volt? mennyivel drágább? nekem fémre mondtak 50et, 75öt.
2012. jún. 12. 13:12
 4/15 anonim ***** válasza:
50 meg 75? Az rohadt olcsó!
2012. jún. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
na ennek örülök :D (egy sín)
2012. jún. 12. 15:18
 6/15 anonim válasza:

szerintem is aranyos, szép a fogsorod, én a helyedben egyenlőre még így hagynám.

megkérdezhetem hogy hol kerül ennyibe a fogszabi? TB támogatja még neked?

nekem is szükségem lenne fogszabira, de már 20 éves vagyok, a TB nem támogat, igy egy sín 150.000 ft-ba kerülne, és fém.

2012. jún. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem, már nem támogatja a TB mert elmúltam 18. Egyébént Sárváron csináltatom/nám :)
2012. jún. 13. 17:12
 8/15 anonim válasza:
szerintem is cuki a fogsorod,mindenesetre én 21 L vagyok,és most került fel a fogszabim,mindenki bántott,hogy fölösleges,mert nagyon szabályosak a fogaim,csak az első áll ki,és az is csak nagyon kicsit,de én úgy éreztem úgy lennék teljes,és egyszerűen imádom a fogszabályzómat,és szerintem mindenképp fémet tetess,szerintem tök szexi,és hamarabb meglesz,mint a porcelánnal.:)
2012. jún. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
UI: én is egyetemre járok,és több szaktársamnak is van fogszabija:)
2012. jún. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
köszi :) már csak azt nem tudom melyik megoldás lenne a jobb :/
2012. jún. 14. 20:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!