Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Megcsináltatnátok a helyemben?...

Megcsináltatnátok a helyemben? (Részletesebben lent)

Figyelt kérdés

A fogaimról lenne szó, szabályoztassam e. A gondom az hogy nem lenne túl egyszerű, mert a szemfogaim még tejfogak. Megvan felettük a maradandó is, csak éppen kicsit ferdén fekszenek, ezért nem nyomta ki a másikat. Panoráma röntgent csináltak, szép gyökere van a tejfognak, de nem lehet tudni, hogy 5 esetleg 15 év múlva esik e ki. Több megoldást javasoltak, de azt mondták nem szerencsés ha fenn marad a csontfog, mert ciszta is kialakulhat rajta.

1.: szabályozzák, a tejfoggal, a maradandót pedig kiműtik, ha pedig később kiesik a tejfog, vagy össze lehet húzatni a rést, vagy pótlást csináltatni.

2.: kihúzzák a tejfogat, felvágják az ínyt és lehúzatják a maradandó fogat, ugyanúgy kis tappancsot tesznek rá mint a többire és úgy. De megvan az esély hogy a tappancs elengedi a fogat, akkor újra vágás és a többi..


Azt mondták, minimum 2, de 3 év is lehet. 19/L vagyok, most megyek egyetemre, nem tudom bele merjek e vágni, vagy hagyjam így, résesen. :/

Még annyi, hogy a porcelán fogszabályzó kevésbé feltűnő, mint a fém?


[link]


[link]



2012. jún. 12. 11:51
1 2
 11/15 anonim válasza:

Én 16 voltam, amikor hasonló helyzet állt elő, mert még volt 3 tejfogam, amik épp a csontfogakat nem hagyták a helyükre menni. A tejfogakat kihúzták, pár hétre rá a csontfogak egész jól elhelyezkedtek, és aztán jött a fogszabályzó. 4 évig majdnem, de megérte. Manapság a fogszabályzó nem ciki.

1., egy csomó mindenkinek van

2., Kicsi, szépen tisztán tartható szerkezetek (ha valami ciki, akkor az az ételmaradékos fogszabályzó)

3., Inkább most legyen rajtad egy ideig és utána garantáltan magabiztos leszel mosolyügyileg...amíg van rá lehetőség, addig kell élni vele...szerintem :)

50-75e (tudom, hogy nem kevés) jó ár egy sínért

És nekem fémből volt...a gumik színét úgyis cserélik minden hónapban. ;-) Plusz azt is mondják valóban, hogy ezzel gyorsabb.

2012. jún. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
köszi a választ :) sajnos nekem maguktól fognak helyre mászni a csontfogak, a dőlés miatt. hogy lehet hogy fémmel gyorsabb? nem értem :O
2012. jún. 15. 16:45
 13/15 A kérdező kommentje:
bocsi: nem fognak maguktól
2012. jún. 15. 16:46
 14/15 anonim válasza:
Szerintem sincs a fogaiddal semmi probléma ;)
2012. jún. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
de aranyosak vagytok :) én azt hittem visszataszító, nem is nagyon mertem sose rendesen nyitott szájjal mosolyogni.
2012. jún. 15. 22:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!