Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A bölcsességfogat mindenképpen...

A bölcsességfogat mindenképpen kihúzzák?

Figyelt kérdés

Nekem már 3 bölcsességfogom kijött "gond" nélkül, a 4. is jön és fáj vagy egy hete az ínyem. kicsit ferdén nő kifelé. Erre azt mondták h ha elmegyek fogdokihoz, mindenképpen kiműtik,mert ferdén nő.

Reméltem h max felvágja az ínyem, de így meg sem nézetem.


Több kérdésem van:

1, Normális h akár egy hétig is fáj( egyébként nem elviselhetetlenül, aludni is tudok vele)?

2, Miért kell kiműteni, ha nincs útban semminek?


köszönöm.



2012. jún. 16. 16:33
 1/7 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy 21 éves vagyok. Ha ez számít.
2012. jún. 16. 16:35
 2/7 anonim ***** válasza:
Énnekem több mint 4 éve műtötték ki az egyiket, ami vízszintesen nő. Azóta is fáj, nem tudok rendesen enni azon az oldalon. A másikat ki se szedetem.
2012. jún. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mert ha rendellenesen nő, nem használod a rágásnál, és előbb-utóbb elromlik. Előre felé összetolhatja a fogaidat is, ha nincs helye kijönni.
2012. jún. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja, a 2. kérdésed: azért, mert azt jósolják, hogy nyomni fogja az előtte levő fogsort, és az hosszú távon gondot okozHAT. Olyan ez, mint amikor a nők méhét évtizedeken át rutinszerűen kiműtötték klimax után, hogy megelőzzék, hogy megbetegedjen.
2012. jún. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
...és persze, ha rendellenesen nő, tisztítani sem tudod rendesen.
2012. jún. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod rendesen tisztítani, ki fog lyukadni úgyis, vagy begyullad és nehéz kezelni, még fülproblémákat is képes okozni, alattomos dolog a bölcsességfog.
2012. jún. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az előzőhöz:

nekem minden fogam sokszorosan tömött hetesig bezárólag.

A bölcsfogakat el sem érem a nyelvemmel, olyan hátul vannak, a fogkefével is csak elölről érem el, mert öklendezek akkor. És mégis a bölcsfogaim azok, amik egyedül épek. Én vagyok, akinek vizszintesen nőtt a 2 alsó, az egyiket kiműtötték, a másikat meghagytam, és egészséges.

Egyáltalán nem biztosra mondja egyik orvos sem, hogy baja lesz, csak hogy baja LEHET. Ezért veszik ki, valószínűsített megelőzésből. De a kivételből is lehet súlyos egészségprobléma, ld. nekem az lett.

A háziorvosom szerint ökörség kivenni, mert a szervezet része, ami igy van harmoniában, és nem szabad megbontani az egységet. Sajnos neki lett igaza.:S

2012. jún. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!