Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog műtét után...

Bölcsességfog műtét után órával/nappal tudtatok értelmes mondatot kinyögni?

Figyelt kérdés

Még sose volt ilyen műtétem pont előtte állok. De mivel nagyon fog fájni ezért nem tudom hogy mennyire fogok tudni beszélni :S Nektek hogy ment?

Még egy kérdés: mit tudtatok enni utána? Mikor álltatok vissza a rendes kajálásra?


2012. jún. 20. 20:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem simán kihúzták nem volt vele semmi gond. Nem fog fájni, de ez minden embernél más. Ajánlok azért valamit foghúzás után fájdalomcsillapító, meg vizes borogatás ha szükséges. Pépes dolgokat ettem krumplipüré ilyenek. Vissza állás 3-4 nap után tudtam rendesen enni.

2012. jún. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! Nem tudom, megtörtént-e a műtét, de leírom a sajátomat. 2 bölcsességfogamat operálták ki (elég komoly műtét volt). Az elsőt januárban, ott a fogamat darabokban vették ki és az állkapcsomba is belefurtak (nem várt komplikáció lépett fel), akkor nagyon készen voltam... a másodikat pedig tegnap és az sem volt egy álom. Ez a fogam kijött egészben, viszont az ínyben be volt gyulladva... Most baromira felvagyok dagadva, és ha éppen nem vagyok teletömve fájdalomcsillapítóval képtelen vagyok beszélni, enni, inni vagy csak simán nyelni. Hála már vannak jó gyógyszerek, így ma sikerült ennem és innom egy keveset. Persze ez emberfüggő, én nagyon rosszul viselem, főleg, hogy nem volt egy sima menet a műtét. Az első fogam kioperálása több mint 2 óra volt, a tegnapi műtét 1 órásra sikeredett, de hallottam olyanról is, akinek 30 perc alatt megvolt. Őszinte leszek: soha többé nem vállalnék ilyen műtétet, csak ha altatnak. Számomra elviselhetetlen volt hallani az íny repedését és a csont recsegését... :SSSS
2012. júl. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 evelin91 ***** válasza:
Ez nem túl bíztató.. Én is épp előtte állok. Kérdező, neked hogy ment??
2013. jan. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!