Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van 1-2 eléggé szétrohadt...

Van 1-2 eléggé szétrohadt fogam. Azokkal a fogorvos mit tud kezdeni? Tömni? és az nagyon fáj?

Figyelt kérdés
Már régóta tervezem, de nagyon félek tőle
2012. jún. 22. 17:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nem túl mély a lyuk, akkor betömi, ha mély akkor gyökér kezeli, vagy kihúzza. Attól függ, hogy a koronai rész, és a gyökércsúcs milyen állapotban van. Mindent érzéstelenítés alatt végez a fogorvos, úgy hogy ne félj. Menjél minél előbb.
2012. jún. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
kihúzza. nem vesződik a töméssel, és nem fáj inkább kellemetlen picit.
2012. jún. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ne félj. Több eset lehetséges:

(1) Nincs is annyira elromolva, kifúrja, betömi, kész.

(2) Eléggé el van romolva, ad érzéstelenítőt, kifúrja, betömi, kész.

(3) Még jobban el van romolva, ad érzéstelenítőt és gyökérkezeli, később esetleg koronát tesz rá.

(4) Nagyon-nagyon el van romolva, érzésteleníti és kihúzza.


Minél hamarabb mész, annál kisebb az esélye, hogy ki kell húzni.


Én régen a fúrástól meg az érzéstelenítő szuritól féltem, de az utóbbi szinte nem is fáj, nem is nagyon érzed, amikor szúr. Az én orvosom úgy csinálja, hogy ha nem nagy a lyuk, elkezdi érzéstelenítő nélkül csinálni, de ha jelzem, hogy fáj, akkor ad érzéstelenítőt.


Azt javaslom, hogy valamelyik ismerősödtől gyorsan kérj tanácsot, hogy tud-e jó fogorvost, és mihamarabb menj el. Olyan rendelőt is tudok, ahova hétvégén is lehet menni és azonnal szokott lenni időpont - az lenne most neked a legjobb, ha már régóta halogatod.

2012. jún. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Mióta olyanok? Fájnak most azok a fogaid?

Mennyi idős vagy, lány vagy fiú?

2012. jún. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
18 éves fiú, hát olyan fél év óta van rossz álapotban
2012. jún. 28. 17:21
 6/6 Szekeres Karika válasza:
Szia. A nővéremnek is voltak ilyen fogai, és neki már majdnem teljesen le volt törve legelől a fenti 2 foga, de nagy nehezen elment a fogorvoshoz, mert már fájt neki, és nem is akarta, hogy még rosszabb legyen és nagyon jól megcsinálták neki. Ha nem bízol a fogorvosban, akkor fogteknikust keress, azoknak a fog szépséghibái a szakterülete és nagyon szépen meg tudják csinálni. Én amúgy úgy tudom, hogy a nővéremnek csak pótolta, szóval lehet, hogy neked is csak azt kell. Remélem, hogy segítettem. De menj el minél hamarabb a fogorvoshoz. Szia
2012. jún. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!