Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogszabi kb olyan érzes,...

A fogszabi kb olyan érzes, mintha a fogaim koze fogselyem szeruen beraknék befőttes gumit?

Figyelt kérdés
2012. jún. 24. 15:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Részben igen, részben nem. A befőttes gumi is feszítene annyit a fogadon, hogy fél nap után úgy fájna, mint egy fogszabályzósnak állítás után. De nem sebesítené úgy ki a szádat belülről, mint eleinte a kis fém bigyók.
2012. jún. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, mostmar naggyabol tudom, mogy mire szamitsak.
2012. jún. 24. 16:03
 3/5 anonim ***** válasza:
nekem nem lett sebes a szám és már másnap észre sem vettem hogy bent van. nincsenek rossz tapasztalataim pdeig több mint egy évig fent.
2012. jún. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nyugi, nekem sem lett soha sebes a szám, és amikor állítottak a fogszabin, fél nap után elmúlt a fájdalom.

Egyedül akkor fájt hosszabb ideig, amikor felrakták, de azt is ki lehet bírni.

Egyáltalán nem vészes a fogszabályozás. :)

2012. jún. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha olyat kapsz, amihez gyűrűk is vannak (fémgyűrűk a hátsó őrlőid körül - ennek előkészítéséhez szoktak gumit berakni), akkor attól fájni fog a harapás, ha keményet eszel (kenyérhéj pl.).


Ha olyat, amin nincs ilyen, akkor csak simán sajogni fog kajálás közben az összes fogad 2-3 napig.


Aztán elmúlik a kellemetlen érzés, majd aktiválások után 1-2 napig újra kellemetlen lesz keményebb cuccot rágni.


Kapni fogsz fogszabis viaszt (ha nem ad a doki, követeld magadnak! :D) és ha bárhol szúr vagy nagy karmol a fém/drót, nyomj rá egy kicsit és voálá! nem fog szúrni.


Nem vészes egyébként a fogszabi :) (Egy kényelmeteln cipő pl., ami feltöri a lábad, sokkal rosszabb :D)


Ha nagyon sajog tőle az állkapcsod, vegyél be fájdalomcsillapítót (másnapra amúgy elmúlik). Ha érzékenyek a fogaid a harapásra, egyél puha cuccokat (levest, kenyérbelet, tésztát, főzeléket, kefirt, a kávéhoz a kekszet mártogasd a kávéba, hogy felpuhuljon, stb.)


ÉS VÉGÜL:

AZ első 1-2 hétben valószínűleg utálni fogod a fogszabályozót. Utána már áldani fogod a napot, amikor föltették, mert:

1. marha jól fogsz kinézni, látványosan szépül a mosolyod

2. mások irigykedni fognak, mert nekik meg nincs XD


Örülj, hogy kapsz, csak jól jársz vele! ;)

2012. júl. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!