Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lentebb leírom a problémámat...

Lentebb leírom a problémámat és a történetemet?

Figyelt kérdés

1,5 hónapja kezdte el gyökér kezelni a fájó fogamat, de nem voltam bent 5 percnél tovább, még kötényt sem rakott elém, nyálelszívót sem. Ezt a fogamat nyitva hagyta és adott egy tűt, hogy azzal öblögessem, ha belemegy a kaja. Ez így normális? Az a fogam érzékeny még mindig. Nem nyúl hozzá, amíg érzékeny. Ha 1 évig érzékeny lesz, akkor így hagyja nyitva, mert abba beleőrülök!

Két hét múlva visszahívott, de sajnos herpeszem lett és meg is voltam fázva, így újabb két hét következett. Majd visszamentem, egy másik fogamat is gyökérkezelni kell, mert az ínyemen egy kis dudor keletkezett (talán sipoly nyílás), van egy kis gyulladás, azt mondta, de nem komoly. Ezt is elkezdte gy.kezelni, majd rakott bele egy gyógyszeres tömést. Itt sem voltam bent 5 percnél tovább, pedig még meg is röntgenezett! Nos ez a fogam vagyis az ínyem fáj. Nem kellett volna valamilyen gyulladás gyökkenetőt felírnia? Ja és 3 hét múlva kaptam időpontot!

Nem vagyok megelégedve! Mindig is máshoz jártam, csak ugye ez közelebb volt, meg azt hittem jól megcsinálja. Ha vissza megyek a régi fogorvosomhoz, vajon foglalkozni fog velem?!


2012. jún. 25. 08:00
 1/4 anonim ***** válasza:
1 hétnél tovább nem lehet nyitva egy gyökér kezelt fog, mert befertőződik a gyökércsatornán keresztül. Menj vissza a régi fogorvosodhoz, ha benne jobban bízol, és folytasd vele a kezelést. Semmi probléma nem lesz abból, hogy más nyitotta meg a fogadat, bár nem sokan szeretnek egymás kezelésébe belenyúlni. Addig is szívogasd a fogaidat, amik meg lettek nyitva, és ha tudod, öblítsd is át, de csak akkor, ha nem szorult bele ételmaradék. Étkezés előtt zárd le a lyukat egy kis vatta gombóccal.
2012. jún. 25. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, semmilyen tanácsot nem adott. Már 1,5 hónapja meg van nyitva! Remélem nem lesz baja a fogamnak! :-(
2012. jún. 25. 08:21
 3/4 anonim ***** válasza:
Menj magánorvoshoz, ez nem normális...
2012. jún. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Augmentin duo-t szedhetek, vagy felesleges? Sajnos magánra nincs pénzem. :-(
2012. jún. 25. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!