Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Páromnak lecsiszolták a...

Páromnak lecsiszolták a fogait és nagyon fájnak. Hogyan tudnék segíteni neki? Normális állapot?

Figyelt kérdés
Férfiként nehezebben bírja az ilyesmit. Fájnak a fogai minden levegővételkor és beszéd közben. Normális állapot ez?

2012. jún. 27. 08:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális, mert nem védi a fogat zománc. Nem készítettek rá ideiglenes koronákat? Tegye a kezét a szája elé, hogy langyos levegőt szívjon be. Így egy kicsit csökkentheti a fájdalmat. Evésnél is langyos legyen az étel. Se hideget, se meleget ne egyen, ne igyon.
2012. jún. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Leni Riefenstahl ***** válasza:
70%

Ez normális állapot, ellenben csak ideiglenes!

Mondd meg neki, hogy ne legyen már olyan mint egy kislány, és viselje el a fájdalmat férfihoz illő módon! Én fel is pofoznám, bár most, hogy fájnak a fogai inkább csak gyomron vágnám.

2012. jún. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van hidam, 2 db fogam lecsiszolták de nem fájt...
2012. jún. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi, kicsit megnyugodtam. :) Gyomrom nem vágom, szenved ő éppen eleget most. :) ... és vele együtt én is a rinyálásától. :)

Sajnos, nem raktak fel ideiglenes koronát és ráadásul az összes felső fogait le kellett csiszolni és még jön az alsó. Mondtam neki, hogy ha nem ügyelt a fogaira most muszáj kibírnia.

2012. jún. 27. 08:36
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
Csak annyiban tudsz segíteni, hogy nem adsz neki hideg, vagy forró ételt, mert mindkettőre érzékeny ilyenkor a fog, kellemetlen, de ki lehet bírni, míg a koronák el nem készülnek, általában 1 hét.
2012. jún. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Értem. És meddig tart ez az állapot? Ameddig rá kerül a korona, vagy még utána is fog fájni?
2012. jún. 27. 08:38
 7/12 Leni Riefenstahl ***** válasza:
100%

A férfiaknak sokkal alacsonyabb a fájdalomküszöbük mint a nőknek. Képesek egy kis nátha esetén is úgy csinálni mintha haldoklanának. Ezért is nem ők szülnek, mert abba aztán tényleg belehalnának. Na szóval egy csomó embernek csiszolták már le a fogait és mindegyik kibírta.

Ha legközelebb rinyál, akkor mondd meg neki, hogyha annyira fáj neki beszéd közben akkor hogy hogy nem fáj neki rinyálás közben?

2012. jún. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Leni Riefenstahl ***** válasza:
Utána már nem fog neki fájni normális esetben. Most pont azért fáj mert nincs ami védje!
2012. jún. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Fájdalmas, igen, a hideg, a meleg, rágni sem tud az ember, természetes. Azért annyi pénzért egy ideiglenes koronát csinálhatott volna a fogorvos, de biztosan hamar kész lesz a korona azért nem bajlódott vele. (pár napért nemigen csinálnak)
2012. jún. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi szépen a válaszokat!
2012. jún. 27. 09:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!