Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzó doki foghúzás...

Zsuzsu705 kérdése:

Fogszabályzó doki foghúzás nélkül állkapocs-tágítással akarja megoldani lányom problémáját. De mit is jelent ez a tágítás?

Figyelt kérdés
Sajnos felül nincs elég hely a fogainak, 14 éves múlt és nemrég kérdeztük, hogy mennyibe kerülne. Ekkor lepett meg minket ez a felvetés, de csak a felső fogai nagyok, viszont így a felső és alsó állkapcsot is tágítanák, hogy jól záródjon. Ára 100.000 fölött valahol.
2012. júl. 2. 15:31
 1/7 anonim ***** válasza:
És hol van ez a fogorvos?:)Mert nekem meg eddig mind akinél jártam ezt a módszert meg sem emliti,csak a foghúzást:(
2012. júl. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Lányomat most jól elrémítették, hogy a tágítással sokszor eltörik az állkapcsot. Azért szerettem volna utánajárni, hogy mennyire biztonságos és ismert módszer ez, de úgy látom, egyáltalán nem az. És baromi drága, és sokáig tart. És félek, hogy megváltozik az arc formája, ráadásul az alsó fogai szép kicsik, fura lenne széthúzni azokat is. Egyébként Szabolcs megyében ajánlották a módszert.
2012. júl. 14. 08:28
 3/7 anonim ***** válasza:

Expandernek hívják, többféle formája, kivitele létezik. A hátsó nagyörlőkre rögzítik. Az állandó szétfelé tartó gyenge rugónyomás (vagy hetenkénti kézi szabályozás) tágítja, szélesíti a fogsor ívét. Így nagyobbak lesznek a fogközök és a tágítás után (vagy részben azzal párhuzamosan) a fogszabályzó be tudja illeszteni a fogakat. A készülék ára talán nem horribilis, de a kezelés, a mintavételek, az orvosi munkadíj, stb.-stb. szép végösszeget adhatnak ki. Ezen a pdf. lapon meg tudod nézni, hogyan néznek ki ezek a készülékek (2. oldal.)

[link]

2012. júl. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem írni, hogy nem fordulhat elő, hogy egy expanderes tágítástól eltörne az állkapocs. A folyamat valóban nem gyors, de ezért nem is veszélyezteti a csontok épségét. Magyarországon kevés fogszabályozó orvos választja ezt a megoldást, hiszen mennyivel egyszerűbb és rövidebb ideig tart kirántani pár maradandó fogat...
2012. júl. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Picit megnyugodtam, talán mégis ebbe fogunk belekezdeni. Már csak pénz kell rá. :)
2012. júl. 28. 09:56
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem az állkapcsot tágítják, hanem a fogívet.

Nagyon helyesen teszi az orvos, hogy ehhez a megoldáshoz folyamodik. Csak helyeselni tudom. Az opció az lenne, hogy egészséges fogakat húznak ki - ez rendkívül barbár megoldás.


Nekem sajnos négy egészséges fogamat húzták ki a fogszabályzáshoz, és nagyon megbántam. A szűkebb fogív miatt beesettebb lett az ajkam és az arcom, az egyik helyen pedig a visszarendeződés miatt egy hiány alakult ki a húzott fog helyén.

Szóval ne aggódj, nektek szerencsétek van ezzel az orvossal!

2014. ápr. 1. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Nádaskai Csilla válasza:
Hali. Nekem 2 hete tettek fel hyrrx tagito keszuleket. 25ezer ftba kerult. Huzatni eddig minden nap jartam es szepen tavolodnak a fogaim egymastol. Erzem h a felso fogsorom kitagult jobban tudom zarni a fogsorom. Amig huznak rajta termeszetesen faj de 1 oran belul el is mulik. Hetvegente sajat magam vegeztem a keszulek huzasat. Eleinte a homlokom es az orromban ereztem csontfajdalmat. Ami megszunt. Kivancsian varom a vegeredmeny hiszen 2mm es szunettel a fogaim kozt eleg mulatsagos vagyok 😊es nem tul mutatos. 2-3 honap es jon a kulso ragasztott keszulet h helyrerakja a fogakat. Hondoltam leirom ezzel kapcsolatban a tapasztalataimat h azert nem olyan szornyu az 30 evesen se. Egy fiatal megjobban viseli szerintem.
2016. szept. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!