Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Csak a gyökér látszik, féljek?

Csak a gyökér látszik, féljek?

Figyelt kérdés
Naszóval a jobb bölcsesség fogamból és az előtte lévő rágóból már csak a gyökér maradt meg.

2012. júl. 8. 19:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem kell félned. Lehet, hogy úgy is ki tudja húzni a fogorvos, hogy ráfog egy fogóval, de emelővel könnyen ki fogja tudni emelni. Ha alsó fogadról van szó, utána lehet, hogy lesz egy kis szájzárad.

Kérdezz nyugodtan, fogorvosi asszisztens vagyok.

2012. júl. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm :) és a bölcsességfog húzását a körzetiben is eltudják végezni? nem kell hozzá szájsebész? Az rosszabb állapotban van mint az utána követő rágó. Ja és mind a 2 fogamat húzható egyszerre, vagy a húzás követően várni kell kicsit, hogy gyógyuljon?
2012. júl. 8. 20:15
 3/8 A kérdező kommentje:
igen! alsóval van baj.
2012. júl. 8. 20:15
 4/8 A kérdező kommentje:
A következő kérdésem arra vonatkozna, hogy miért ennyire törékenyek a fogaim. Rendszeresen mosom a fogam, mégis előfordult már ehhez hasonló. Szintén egy rágófogamat vesztettem el így. Úgy hallottam a koffein is rájátszhat a dologra. Sok kávét iszok ezért ezen nem lepődnék meg.
2012. júl. 8. 20:18
 5/8 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy egy szakmabeli válaszol és nem csak úgy "hallottam valamit" alapon megy itt a válaszadás.
2012. júl. 8. 20:19
 6/8 anonim ***** válasza:
Most nem akarok bunkó lenni, de ha félévente eljárnál szűrésre, biztos, hogy nem fajulna odáig a dolog, hogy 2 rágófogad is topára menjen.
2012. júl. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
utólag a legkönnyebb okosnak lenni.
2012. júl. 8. 20:30
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha ügyes a fogorvos, ő is ki tudja húzni, de ha az megnyugtatna, kérj beutalót szájsebészetre. Igen, kihúzzák a két egymás mellett lévő fogadat is, de akkor biztosan össze is varrják a sebet, mert az már nagy sebhely lenne. Sok calcium tartalmú ételt egyél, és járj fél évente fogászatra. Ne várd meg, hogy ennyire elromoljanak a fogaid.
2012. júl. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!