Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon félek a fogorvosoktól....

Nagyon félek a fogorvosoktól. Még ha egy tömésről is van szó leizzadok az idegességtől. És most fogszabályzó miatt ki kell húzni a fogamat. Na ettől meg . Hogyan győzhetném le a félelmemet a fogorvosok iránt?

Figyelt kérdés

2012. júl. 17. 20:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Szóval nem gyulladt a fogad.Az jó mert akkor tökéletesen elérzéstelenítheti az orvos a fogad.Dont fos :) Ennyi fog történni.Bemész kinyitod a szád érzel két szúrást.Vártok pár percet.Az orvos megnyomkodja az ínyedet.Ha érzed kapsz még egy szurit amit viszont már nem is érzel.Kicsit kaparászik amit szintén nem érzel.Fogóval mozgatni kezdi a fogad amit nem érzel.Aztán hirtelen egy tizedmásodperces villám fájdalom.És kész is vagy.Kapsz egy gézt hogy harapj rá.Vérezni fog még aznap.Kimegy majd a szuri hatása akkor két három napig érdemes fájdalomcsillapítót szedni.Másnap visszamész kontrollra.Betartod az utasításokat és nem lesz probléma.Érdemes foghúzás előtti napokban bőségesen étkezni mert két napig utána nem lesz kedved sokat enni.És ha bármi kérdésed van a dokihoz foghúzás utáni teendőkről mit szabad mit nem,azt feltétlen a húzás ELŐTT kérdezd mert a szuri még pár óráig hat és könnyen elharapod a nyelved.Nem a fogorvodtól félünk hanem a fájdalommal ami a kezeléssel jár.Két foghúzásom volt az első fájt picit mert gyulladt volt a fog a másodikat meg nem tudom hogy csinálta a doki de szuri után kinyitottam a szám matatott benne két percig vártam,izzadtam hogy kezdődjön a húzás és mondta hogy harapjon a gézre kész vagyunk :)
2012. júl. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) Remélem én se fogom érezni:D
2012. júl. 17. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!