Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelt fog érzékeny...

Gyökérkezelt fog érzékeny lehet a frontra?

Figyelt kérdés
Ez év februárjában kellet gyökérkezelni a fogamat,majd 1 hónap után lett lezárva.Pár hete letörött belöle egy kis darab,majd mult héten szombaton elkezdett fájni.Rágás nem ment azon az oldalon és az ujammal megnyomkodtam,hát fájt eléggé.Tegnap mentem fogorvoshoz,nem látott rajta elváltozást,nincsen bedagadva,a hiányzó részt potolta.Napok óta gyógyszert szedek,a fájdalmam elég erős,ez az első ilyen fogam,lehetséges,hogy a frontra rá fogható?Félek,hogy ez több annál,azt mondta az orvos várjak pár napot ha nem jobb ki kell húzni.
2012. júl. 18. 11:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez nem front.Nem akarlak megijeszteni de ha holnap is fáj,és szombat vasárnap nem rendel a doki akkor,pénteken menj vissza a fogorvoshoz.Ha nem javul valószínű kihúzzák.A húzás kicsit fájdalmas,lesz ha be van gyulladva a fog alatt,ha nem akkor akár teljesen fájdalommentes lesz.
2012. júl. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szia!Köszönöm a választ!Attól féltem én is hiába mondja az orvos,hogy front.Félek a húzástól is,de lehet ma délután ki kell huzatni.
2012. júl. 18. 11:27
 3/7 anonim ***** válasza:
Azért függ a fájdalom mértékétől,kisugárzásától,erősségétől is a dolog.A doki mindent megtesz hogy ne kelljen húznia.Az a végső megoldás.De ha letört a gyökér kezelt fog akkor valószínű baci került be a tömés alá.Ha tényleg nagyon szenvedsz vele akkor jobb ha kihúzzák.Ha esetleg nem fogad a doki ma akkor fájdalomcsillapítónak én Algo flex fortet vagy Rubophent szedtem amikor fájt a fogam.(vény néküli)Húzás után ugyanezt szedtem pár napig.A cataflam nálam csak rontott a helyzeten,nálam az nem vált be.
2012. júl. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Röntgent nem csinált a doki?
2012. júl. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Most nem csinált röntgent,voltaren dolot szedtem a napokban,ma még az elsőnél tartok,talán kicsit enyhült a fájdalom,de azért még érzem rendesen.Ha kiszedné a tömést és gyógyszeres kezelést kapna nem tudom,hogyan müködik megmenthető lenne a fog?
2012. júl. 18. 13:40
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha kiszedi a tömést és fúr még akkor megmenthető a fog.De ugye nem lehet örökké fúrni mert elfogy a fog.Azt hiszem ha túl mélyre fúr és úgy gyullad be a fog akkor az állkapocs csont velő is begyulladhat amit sosem kockáztatnak meg.És ugye letört egy darab a fogból ezért lehet nem is tudja biztonságosan betömni.Valószínűleg azért tört le a fog mert elvékonyodott a csont miközben kifúrta.Ha nem enyhül a fájdalom akkor kihúzzák és nem lesz gond vele többé.Bár nem vagyok fogorvos.Szerintem ha péntekig még mindig fáj akkor érdemes kihúzatnod.De inkább a dokira hallgass.
2012. júl. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi lett végül a fogaddal?
2013. febr. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!