Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az gáz ha fogszabályzás közbe...

Az gáz ha fogszabályzás közbe romlik a fog?

Figyelt kérdés

Kb. 1 éve van foxim mert szép mosolyt akarok, de egyre több fogamon van egyre nagyobb lyuk, ahol van a brekett ott körülette feketék, meg hátul a fog teteje, ami összeér a felette/alatta lévővel. Van olyan hátsó fogam aminek a belső nyelv felőli részen letört és van olyan is ahol a breketten lóg a fog külső része és közte rés van. Múlt héten voltam húzáson és akkor rákérdeztem hogy nem lehet e csinálni vele valamit de azt mondta hogy majd ha leveszik akkor lehet csak betömni, de arra emlékszem hogy mielőtt felrakta akkor is volt már 3 lyukas fogam és azt mondta hogy betömi majd, de nem tette. Még körülbelül 1,5 év van hátra pedig már szabályosan állnak, de egyre több kilyukad, és fáj is, hidegre melegre érzékeny, ha rágok akkor is, meg volt már hogy nem tudtam aludni és biztos büdös is, a barátom mindig rágóval kínálgat. Ez így normális? Szerintem nem mert neki az lenne a feladata hogy egészséges fogakat csináljon.

16/l



2012. júl. 18. 15:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Keress egy másik fogorvost!
2012. júl. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hogy keressek másikat? Ez a körzeti, ehhez lehet menni.
2012. júl. 20. 10:13
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez így nagyon nem normális.Eleve lyukas fogakkal fel se lehetett volna rakni.Ha meg kezelni való fog van,akkor ki kell szedetni az ívet és elvileg úgy lehet kezeltetni a fogakat.Ha a dokid nem hajlandó,akkor keress más dokit az sztk-ban.Fogat tömni meg nem a fogszabályzó orvosok szoktak,hanem a sima fogorvosok.A fogkövet meg ilyenkor is el lehet távolíttatni,csak macerásabb,akkor kevésbé lesz büdös a száj.
2012. júl. 21. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szia!

Azonnal keress egy másik fogorvost, mert tilos romló fogra feltenni a fogszabit, előtte be kell tömni a fogakat.

Ha nem kezelteted, akkor az lesz a vége, hogy másfél év múlva akkor lyuk lesz az amúgy tökéletesen álló fogaidon, hogy nem lehet majd betömni és kihúzzák. Tehát keress egy másik orvost, akár maszekot, mert sajnos már tönkrementek a fogaid, de legalább nem az összes.

2012. júl. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Mi történt azóta?

Találtál esetleg másik orvost?

2012. aug. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!