Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon rosszak a fogaim, de...

Nagyon rosszak a fogaim, de nem merek elmenni orvoshoz. Csak 15 éves vagyok, nagyon félek, írnátok valami biztatót?

Figyelt kérdés
2012. júl. 22. 20:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Menj el de nagyon gyorsan! 15 vagy, ha most nem csináltatod meg őket, később rosszabb lesz! Lebegjen ez a szemed előtt. Nem olyan vészes, ha meg épp matatnak a szádban, gondolj olyanra, amit szeretsz és ellazít:) Az orvos is ember, mint te vagy én, hidd el sok dolgot látott már..nehogy szégyellj bármit is előtte:)
2012. júl. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
Képzeld el, hogy most nem mész el, és kb. 25 éves korodra a fogaidat már nem lehet megmenteni, ki kell őket húzni, hogy lehessen műfogad. Ez egy fájdalmas, hosszú ideig tartó, nagyon költséges "mulatság". A biztató részét pedig leírta az első hozzászóló. :D
2012. júl. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :)

De tényleg nagyon gáz, van 4 fogam, aminek már csak a gyökere van meg. :( Szégyellem magam a fogorvos előtt is.

Igazából a kezeléstől is nagyon félek, de rászánnám magam, viszont a szüleimnek hiába adtam oda 12-14 éves koromban az iskolafogászati papírt aláíratni, hogy rosszak a fogaim, semmit nem reagáltak rá. Az utolsó kettőt meg el is lógtam, annyira szégyellem. :(

De már mosolyogni sem merek, meg beszélni sem, mert elől is csúnya 2 fogam között.

2012. júl. 22. 20:19
 4/15 anonim ***** válasza:
milyen biztatót vársz? hogy meggyógyulnak maguktól?? Hát sajna nem. Viszont ha sokáig vársz akko pótolni kell ami rengeteg pénz és ha a szüleidnek nincs rá akkor maradsz fog nélkül. Remélem belátod hogy muszáj fogorvoshoz menned. A te korodban mindenki tetszeni akar a másik nemnek igy ne várj nagy sikereket és szerelmet, mert nagyon kiábránditó a csunya fog. Föleg hogy lehet ellene tenni de nem teszel. ez igénytelenség.
2012. júl. 23. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyesmi a helyzet, nekem rosszak a fogaim, a szüleimet meg nem érdekli(érdekelte). Én 1 évvel idősebb vagyok nálad, de idén áprilisban még 15 évesen addig mondogattam hogy anya elvitt és a fogorvos egyből beutalt szájsebészetre, 3 fogamat kellett volna kivésni de az első borzalmasan fájt, ordítottam utána és nem is mentem vissza többet. Nem is fogok mert az kibírhatatlan volt, azóta nem is zavar annyira a dolog. Lány vagy fiú vagy? Neked melyik fogaid a rosszak?

16/L

2012. júl. 23. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Lány vagyok én is. :S

De akkor azt az egy fogadat kihúzták végül vagy nem?

Engem nagyon zavar, tudom, hogy igénytelen, de így hiába mosom őket, ugyanígy romlanak. :S

A hatos fogaim ilyenek, az egyik szokott is fájni és mintha pukli lenne alatta. Neked nem fájnak? És neked melyik fogadat húzták? Annak is csak a gyökere volt már meg?


Bocsi a sok kérdésért! És az anyukád végül hogy adta be a derekát? Én bepróbálkoztam ma is, de semmi reakció. :(

Egyedül szerintetek elmehetek?

2012. júl. 23. 11:15
 7/15 anonim ***** válasza:

5. vagyok.

Azt az egyet kivéste a szájsebész, az a bal alsó 6-os volt, de nagyon fájt akkor is hiába adott 4 injekciót meg utána is, meg azóta ha nagyon nagyra nyitom a számat akkor ott bal oldalt kattan is. Nem szokott fájni, régebben fájt eléggé 12-13 éves korom körül, de még az is semmi volt a véséshez képest, mostanában csak havonta 1x-2x fáj egy kicsit valamelyik. Neked szokott? Akkor a bal alsó hatost ugye kivéste, meg a két jobb 6-ost akarta még, a többire meg ilyen gyökérkezelést meg hasonlókat emlegetett. Azóta tört még le, most jobb felül a 4-5-6, bal felül az 5-6, jobb alul az 4-5-6, bal alul pedig az 5 (a hatos ugye nincs meg), na ezeknek csak a gyökere van meg. Most ha elmennék és ezeket mindet kiszedné akkor nem maradna fogam amivel rágni tudnék. És a többi is lyukas hátul, csak azok még nem törtek le. :) Elől meg fehérek a fogaim, csak az első kettő között van lyuk, meg jobbra az 1es és 2es között. Minden nap megmostam a fogam, mégis rossz lett, mostanság inkább csak rágózni szoktam. Szerintem egyébként bármilyen nagykorúval elmehetsz, a fogorvoshoz még anyu vitt, de a szájsebészetre már uncsi tesóm, annyi hogy alá kellett írni neki egy lapot.

2012. júl. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
Én is voltam hasonló cipőben mint a kérdező.De végül rászántam magam.Nekem 3 at húztak és vagy 5-6 ot tömtek.Volt amit fehér töméssel.Én is azt tanácsolom mint páran menj el mert csak rosszabb lesz.Engem is leszidott anno az orvos. 18/F
2012. júl. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:

nekem 2 rossz fogam volt( felső 6osok.), de még mindkettő megvolt rendesen, csak lyukas, az egyiket kihúzták, a másikat betömték..én is nagyon féltem, de egyáltalán nem fájt..még az injekciót is alig éreztem.

jobban jársz ha minél hamarabb orvoshoz mész.

ez nem játék. írtad, hogy fáj, meg mintha pukli lenne alatta, ha nem mész orvoshoz, még rosszabb is lehet a helyzet, és akkor már nem fogorvoshoz, hanem szájsebészhez kell menned műtétre.

a fogorvost ki lehet bírni, de ha tovább nem mész, jobban fog fájni..

2012. júl. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
szomorú, hogy ilyen igénytelen tudatlan szülők vannak, sajnállak, na mindegy...a lényeg, hogy nem csak az esztétika miatt lenne nagyon fontos elmenned, én pl nem járnék csúnya fogú emberrel, az ápoltság egyik legfontosabb mutatója, hanem mert bármilyen kicsi fogproblma súlyos betegségekhez és gyulladáshoz vezed a szervezetedben nézz utána a neten nyugodtan! Szóval doki mihamarabb!
2012. júl. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!