Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Rohad a fogam? Többi lent!

Rohad a fogam? Többi lent!

Figyelt kérdés

az egyik bölcsességfogamból nemrég letört egy darab, megnéztem tükörben, semmi baja nem volt, azt sem láttam, honnan törhetett le! nem is mentem vele orvoshoz, minden fogam jó, ez meg nem is fájt, meg semmi. tesóm is mondta (akinek a bölcsességfogain kívül egy tömött foga sincs), hogy az így szokott, potyog, gyengébb fog, nem kell vele foglalkozni, hát nem mis foglalkoztam vele..


namost napi 3x mosok fogat + listerine 2x + rágó, tehát sosem büdi a szám, de ma nagyon rossz ízt éreztem benne, ilyen savanykás, büdös. még csak egy férfi szájában éreztem ilyet, nagyon jellegzetes, gusztustalan szag!


kerestem a forrást, és a bölcsességfogamból jön! odatettem az ujjam, majd megszagoltam, és majdnem elhánytam magam! megnéztem tükörben, és a fogamon van egy pici vékony fekete csík! rohad a fogam? kihúzzák? nyomkodtam oda listerines vattát, de nem sokat segített. fájni (még) nem fáj, 1 hetet kibír még orvos nélkül?:S segítsetek!


2012. júl. 25. 15:29
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Jah, belülről..


Nekem is volt már olyan, hogy csak egy tűszúrásnyi fekete pötty látszott kívülről, belülről meg szép lassan szétette a fene, aztán egyszercsak ráharaptam vmi keményre és félbetört a fogam, nálad is ugyanez lehetett.


Ha tömni akarja ne hagyd! Húzasd ki a francba, és ha lesz több szuvas fogad azokat is, mert a tömés nem megoldsá csak 1-2 évig elodázza a dolgokat, de a fertőzés átmegy a szomszédos fogakra is észrevétlenül, úgy hogy kívülről semmit se látsz!



Akárki akármit mond szerintem ezt baktériumok okozzák..



A fogápolás pedig csak lassítani tudja a dolgokat, de megszüntetni nem.

2012. júl. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg kibír 1 hetet fogorvos nélkül, de utána érdemes addig kihúzatnod amíg, nincs teljesen darabokban, mert akkor már csak szájsebész tudja majd eltávolítani.

Sajnos a bölcsességfog ilyen. Semmire sem jó, csak arra, hogy fájjon, meg elromoljon :(

2012. júl. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
:( hát ez szomorú.. akkor kihúzatom.. bölcsességfogat amúgy sem tanácsos foltozgatni úgy tudom, mert tényleg gyenge vacak, minden fogam bírja, ez meg még csak "fiatal", és máris rossz! pedig nagyon jó oral-b professional elektromos fogkefém van, tehát ott a csücsökben is tudtam mosni.. de ez a kellemetlen íz... néha egyáltalán nem érzem, és odanyúlok és még mindig ilyen szagú! gyomorforgató :S
2012. júl. 25. 15:43
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez egy hatalmas tévhit, hogy a bölcsességfog gyengébb fog, mint a többi. Szerkezetileg teljesen megegyezik a többi foggal.


Az oka annak, hogy hamarabb szuvasodik, minta többi, hogy nagyon nehéz rendesen tisztítani, mivel annyira hátul van.

2012. júl. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
hát, én mindent megtettem :(
2012. júl. 25. 15:58
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak enyhén szuvas a bölcsességfogam,nem is fáj.A doki azt mondta,hogy érdemes tömni,mivel ideális az elhelyezkedése.Ha már szét van belülről rohadva,akkor tényleg a legjobb kihúzatni.Nekem a két alsó hatosom ment hamar tropára,örülök,hogy már nem keserítik az életem,igaz most a pótlásukkal kell vacakolni.
2012. júl. 26. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!