Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Rohad a fogam? Mit csináljak?

Rohad a fogam? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

a felső metszőfogaim között van egy nagyon kicsi rész. ma észrevettem, hogy van ott egy kis barna pötty. elöször azt hittem csokidarab, de próbáltam lemosni de nem sikerült. próbáltan fogkefével, cérnéval és utána tűvel is. azthiszem elkezdett rohadni a fogam. most még nem látszik, csak ha közelröl nézem. de nemfog tovább terjedni a rohadás az egész fogamra? és ha elmennék fogorvoshoz mit tudna vele csinálni. nert semmiképpen se szeretném hogy kihuzzák. mer amugy szépek a fogaim, és milyen lenn már ha fogatlan lennék 15 évesen?

nagyon megvagyok most ijedve tényleg attol félek hogy lerohad a fogam. szerintetek mit tegyek??

15/L


2009. aug. 27. 17:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem rohad csak ki van lyukadva. Szuvas. Bár ha belegondolunk, az végül is a fog rothadása. NEm, nem húzza ki a fognéni, vagy fogbácsi, hanem kapsz majd fajintos fehér eszététikai tömést, aztán csókolom. Menj, előzd meg a bajt, mielőtt elkezd fájni.
2009. aug. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Nyugodtan elmehetsz a fogorvoshoz.Nem húzza ki a fogad.Jó lenne, ha még időben mennél el a fogorvoshoz mielőtt még lyuk lesz ott.
2009. aug. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Szépen odanyom egy tömést, formára csiszolja, és olyanra fehéríti uv fény alatt, mint amilyen színű a fogad. :) Megse fog látszani, nyugi.
2009. aug. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
ok de ez metsző fog ezt is megtudja csinálni? nem csak a zápfogakat lehet??
2009. aug. 27. 19:07
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Első fogakat is töm, nyugi :D Viszont egy kis pöttyel nem fog csinálni semmit, azért felesleges összevissza furkálni, csak akkor foglya betömni, ha már kilyukad, mert ahhoz hogy betömje elég nagy lyukat kell fúrnia.
2009. aug. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
A 3. válaszoló vagyok, és az ezelőttit cáfolnám meg: nekem nem volt 1mm átmérőjű a jobb első metszőfogamon a pötty, mégis megcsinálta. Valóban fúrta is, de nem fájt. Szóval megcsinálják, legalábbis az én fogorvosom.
2009. aug. 31. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
nekem is megcsinálta a doki a fogam mikor még csak egy nagyon pici lyuk volt rajta,azt mondta,hogy jobb ilyenkor mikor kicsi minthogy megvárjam h egy óriási lyuk legyen
2009. szept. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!