Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Honnan tudhatom, hogy be van...

Honnan tudhatom, hogy be van gyulladva a bölcsességfogam, ami még ki sem nőtt?

Figyelt kérdés
Néha fáj tompán, és felette az íny büdös is. Panoráma készült róla, ill. orvos is látta, de nem tudom, hogy látszódhat-e egyáltalán az ínyen vagy a röngtenen a gyulladás?
2012. júl. 26. 08:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha az íny büdös, akkor ott gyulladás van, a gyulladás nem minden esetben látható a röntgenen, főleg az első időben nem látszik még, ezt a fogorvosom mondta.

Fogorvos mit mondott?

2012. júl. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Neki az az igazság nem említettem, hogy büdös lenne, azt gondoltam, hogy ha belenéz a számba, vagy látja a röngtent, akkor úgyis szól, ha lát vmit. De csak most tudtam meg, hogy ez nem is látszik feltétlenül... :S
2012. júl. 26. 08:44
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha "néha tompán fáj", akkor legyél nyugodt, nincs begyulladva. Ha gyulladt lenne, állandóan és erősen fájna.

Az íny színén is látszódna, a gyulladt rész vörös, a többi halványabb.

A bűzt nem tudom, mi okozza, kajamaradék 2 fog közé szorulva, mellette lévő fog lyukas, emésztési probléma stb.

Ha veszel Dentinox krémet, abban van fájd.csillapító és gyull. csökkentő is, ártani nem ártasz vele.

2012. júl. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát arra tudok gondolni, hogy mivel egy nagyon picit kinn van a fog csücske, ott be tud szivárogni a kajamaradék, és belül nem tudom tisztítani.
2012. júl. 26. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!