Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A bölcsességfogam be van...

A bölcsességfogam be van gyulladva. Nagyon fájdalmas az így vágása?

Figyelt kérdés
Kb 3 napja be van gyulladva. A fülem is fáj miatta. Ma voltam fogorvosnál. Nyomott az ínyem alá gyógyszeres gézt (piszok rossz íze van). Azt mondta, hogy miután lemegy a gyulladás, le kell vágni a fogról az ínyt. Mennyire fájdalmas procedúra ez? Ha megvan, akkor mennyi ideig fáj még? Nagyon kemények az utó-fájdalmak? Mikor ehetek szerintetek végre normálisan?
2011. máj. 17. 19:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Kapsz bele egy kis fájdalomcsillapítót, aztán meg sem érzed. Az utófájdalmak sem olyan vészesek szerintem, bár idővel megszépülnek a dolgok, főleg 10 év után. :D
2011. máj. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azért szeretnék kicsit hamarabb túllenni rajta. :)
2011. máj. 17. 19:57
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem 2 éve vágták meg mert nekem is nagyon feszített és nagyon fájt.

Maga a procedúra kb 10 percig tartott, kaptam érzéstelenítőt így alig fájt. Utána 1-2-3 napig érzékeny volt, de túléltem. Nem hagyott bennem mély nyomot! :)

2011. máj. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azt hozzátenném, hogy nekem nem volt begyulladva, egyszerűen nem tudta áttörni az ínyem.
2011. máj. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is vágták már az ínyem. Én hisztiztem, hogy nem akarom és félek. Erre a doki azt mondta, jó, akkor nem vágja, csak kitisztítja. Nem is esett le, hogy átver. :)


Egy pillanatra éreztem csak, annyit éreztem, mintha kicsit megkarcolta volna az ínyem. És utána ezerszer jobb lett! Nagyon hamar gyógyult.

2011. máj. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!