Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökértömést követően kiesett...

Gyökértömést követően kiesett a fogfelépítést megelőző ideiglenes tömés. Most mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a gyökértömés után a fogorvos egy ilyen masszát ragasztott fel a fogamra, hogy majd ez marad egy hétig, mielőtt végleg lezárja a fogat. Csakhogy az ideiglenes tömés még a gyökérkezelés első napján kiesett, viszont az orvosom hétfőig nem ér rá, szabin van. Szóltam neki és azt mondta hogy ne aggódjak, mert a tömés több régetű, és valószínűleg csak a hiányzó foganyagot pótló rész tört el, a gyökértömésem változatlanu zárva van. A fogam nem érzékeny, rágni is tudok rajta, de én nagyon mélynek érzem a lyukat a fogamba ( ez lehet azért is mert sokat lefaragott belőle ). Szerintetek most mit tegyek ? Elképzelhető hogy a gyökértömésem is kiesett az ideiglenes töméssel együtt ? És most az étel stb.. megy bele a gyökerem helyére ? Mert ugye az nem lenne túl jóó... Várjam meg a hétfőt? Vagy menyjek el ez orvoshoz minnél hamarabb?


Köszi a tanácsokat előre is!


2009. júl. 17. 00:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Elképzelhető, hogy ki esett, de ezt látatlanban nem lehet megmondani. Menj be a rendelőbe, biztos több orvos rendel ott, és mutasd meg egy másiknak, aki majd elmondja, hogy mi a helyzet. Mivel a körzetbe mész, ez is ingyenes lesz.
2009. júl. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
nekem is esett ki, visszamentem és azt mondta a lényege benn maradt, szóval semmit nem kell csinálnom. ha maradt benne, és az orvosod szerint nem baj, valamint rágásra sem fáj , akkor hagyd úgy
2009. júl. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Igen, érzéketlen a fogam teljesen rendben van mostmár. hétfőn megyek vissza a dokihoz és megcsinálja a végleges tömést. Köszi mindekninek.
2009. júl. 24. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!