Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés érzéstelenítő...

Gyökérkezelés érzéstelenítő nélkül? Azt mondta nekem az orvos, hogy nem fog fájni. Így még sosem fájt egy kezelés sem. Szó szerint csillagokat láttam. Ugye most, ha megyek köv. Alkalommal akkor nem fogok érezni semmit sem?

Figyelt kérdés
Ha kaptam volna érzéstelenítőt, akkor is fájt volna? Nem rég értem haza. Most dolgozom fel magamban, hogy micsoda fájdalmakon mentem keresztül.... :S
2012. aug. 1. 11:05
 1/7 A kérdező kommentje:
Az ideget húzgálta ki valamilyen tűszerű eszközzel. Csavarta, majd húzta.
2012. aug. 1. 11:23
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ez a gyökér vagy ideg, vagy ami cucc ott beteg (gyulladt), az már tönkre menőben van, de még nem halt ki teljesen! Viszont ki fog. Megfordítani nem lehet a folyamatot. És mivel nem halt ki teljesen, ezért még érzékeled, és fáj... Jobb lett volna, ha bead egy érzéstelenítőt így első alkalommal...


Következő alkalommal valószínűleg már nem fogsz fájdalamt érezni, mert addig alakul, hal kifele... És azután főleg nem...

A gyökérkezelés akkor kész, ha már teljesen érzéketlen ott bent, bármivel is piszkálja, továbbá kijött minden genny. Ahhoz, hogy ezt érezd, a következő alkalmakkor már semmiképp nem kell érzéstelenítő, mert akkor nem tudod jelezni, hogy még érzel-e pici fájdalmat, vagy sem. Amíg egy szikrányit is érzed, addig nem szabad véglegesen betömni!

Az a legjobb, ha sokszor visszahív a doki és mindig tisztogatja azzal a csavaros tűvel...

Ha már nincs fájdalom, nincs genny, akkor lehet fertőtleníteni és gyökértömni...

majd esetleg ha betömi, akkor még érezhetsz tompa fájdalmat, de ez nem az a bizonyos ideg már, hanem ha mélyre megy a tömés, és ott feszül s ütközik a hússal vagy mivel, akkor az egy kicsit kellmeetlen lehet.

2012. aug. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Azonnal válts fogorvost!

Állami orvosnál én is tapasztaltam, hogy spórolnak az érzéstelenítőn, pedig fizetjük a tb-t....Gondolom állami volt.

Ha teheted, keress fel egy jó magán orvost, nem fogod megbánni, nekem 2 fogamat is gyökérkezelték, amiket azelőtt az állami tömött be, de alatta tovább rohadtak...

2012. aug. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen megértelek, én is jártam így. Jól írtad, hazaérve fel kellett dolgoznom, milyen erős fizikai fájdalmakon mentem keresztül.
2012. aug. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Állami fogorvos. Nem dolgozik rosszul, de már félek fogorvoshoz járni, mert nem ad sosem érzéstelenítőt. Eddig sosem volt bajom a fogorvossal, de már kezdek félni tőle. A szadista állat, még a szemem is könnybe lábadt. Törölgette a könnyeimet, meg azt hajtogatta, hogy nem kell félni, csak egy picit fog fájni......
2012. aug. 1. 16:09
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős...

Dr. Kiss Katalin volt ilyen a MÁV-kórház fogászatán. Még egy olyan szadista nőt nem láttam. Nem elég, hogy az is alig adott érzéstelenítőt, leginkább anélkül dolgozott, még ordításra sem hagyta abba a fognyűvést, ha fájt.. Sőt, a szájamat is rendszeresen megsebezte.

Úgyhogy kerestem egy magán fogorvost. Hát ég és föld volt a különbség. Ennek is rengeteg betege volt, és gyorsan dolgozott, de azt úgy tette, hogy semmi felesleges fájdalmat nem okozott. Érzéstelenítőt is adott, és amíg annak hatására vártam, addig megcsinálta más betegek fogát. Nagyon tip-top fogdoki volt. Sajnos már nyugdíjba ment. :( Állami fogászatra az életben nem megyek vissza...

2012. aug. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szó szerint gyökér az orvosod, vagy egy hazug. Én sem magánorvossal csináltattam meg ezt a kezelést, és mégis kaptam bőven érzéstelenítést. Szóval nem kellett volna hagynod magad első alkalommal.
2012. aug. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!