Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fájdalomcsillapítót vehetek...

Fájdalomcsillapítót vehetek be fogorvosi kezelés előtt?

Figyelt kérdés
Ott úgyis kapok majd injekciót, de félek, hogy nem lesz elég, ezért szeretnék még előtte gyógyszert is bevenni, de nem tudom, a kettő nincs-e rossz hatással egymásra.

#érzéstelenítő #fogfájáscsillapító
2012. ápr. 15. 10:55
 1/6 anonim ***** válasza:

szerintem bízd magad a fogorvosra. Elég injekciót fog adni.


Ha kíváncsi vagy a gyógyszerkölcsönhatásokra, itt megnézheted: www.drinfo.eum.hu/drinfo/pid/0/medint


Ha mégis veszel be valamit, NE FELEJTSD EL közölni a fogorvossal.

2012. ápr. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a linket!
2012. ápr. 15. 11:38
 3/6 anonim ***** válasza:
SEMMIKÉPP SE VEGYÉL BE! Nincs rossz hatással a fájdalomcsillapító az injekcióra, viszont megnehezíted a fogorvos dolgát. Egy rendes helyen ebben az esetben elhalasztják a kezelést - ami meg neked nem jó. Egyszerűen azért van erre szükség, mert az injekció csak bizonyos mértékig zsibbaszt. Ha az orvos véletlenül túl mélyre fúr vagy az ínyedhez ér (stb.), akkor azt neked érezned és jelezned kell. A fájdalomcsillapító viszont nem csak a fog környékén hat, hanem mélyebben is - ezért érzéketlen leszel az olyan helyeken is, ahová a fogorvosnak nem szabadna nyúlnia.
2012. ápr. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Erre nem is gondoltam, köszönöm!!
2012. ápr. 15. 12:50
 5/6 anonim ***** válasza:

Valamilyen szinet van kihatással a gyógyszer is az injekció hatására.Legalábbis az én tapasztalatom szerint.

Eddig ha úgy mentem hogy elötte vettem be mondjuk reggel gyógyszert, akkor 2 injekciót kellet adnia, ha nem vettem már fogászat elött napokkal be gyógyszert akkor hat az első injekció is.

2012. ápr. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor nem veszek be gyógyszert.
2012. ápr. 15. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!